Laatste nieuws
• Christiaan de Kleijn sluit ijzersterk debuutseizoen in Mazda MX5 af met zege en rookie-titel: "Super goed gevoel"• Lewis Hamilton stuurt ontwikkeling van Ferrari voor volgend jaar bij: "Dit is het moment"• Delano De Ketele kroont zich in spectaculaire slotrace in Assen tot kampioen van de Mazda MX-5 Cup: "Alles op alles gezet"• Toto Wolff onthult opvallende bekentenis van Kimi Antonelli• Kimi Antonelli geeft toe dat tactiek van Max Verstappen hem even zorgen baarde: "Eerlijk gezegd niet veel keuze"• Het gaat snel met Naomi Veenema! Van DRS-kampioen Women's Only naar podium in Tillotson bij NXT GP! "Een lekkere race"• Goede leercurve Niki Naruhito Thomasse wordt beloond met dagzege in NXT GP Emmen in zowel Junior Rotax als algemeen klassement!• Christiaan de Kleijn sluit ijzersterk debuutseizoen in Mazda MX5 af met zege en rookie-titel: "Super goed gevoel"• Lewis Hamilton stuurt ontwikkeling van Ferrari voor volgend jaar bij: "Dit is het moment"• Delano De Ketele kroont zich in spectaculaire slotrace in Assen tot kampioen van de Mazda MX-5 Cup: "Alles op alles gezet"• Toto Wolff onthult opvallende bekentenis van Kimi Antonelli• Kimi Antonelli geeft toe dat tactiek van Max Verstappen hem even zorgen baarde: "Eerlijk gezegd niet veel keuze"• Het gaat snel met Naomi Veenema! Van DRS-kampioen Women's Only naar podium in Tillotson bij NXT GP! "Een lekkere race"• Goede leercurve Niki Naruhito Thomasse wordt beloond met dagzege in NXT GP Emmen in zowel Junior Rotax als algemeen klassement!
Formule 1

Toto Wolff: "Zowel Lewis als George hadden moeite met de grip en de algehele prestaties van de auto"

Door Peter Vader26 november 2023 · 11:45 uur2 min lezen
Toto Wolff: "Zowel Lewis als George hadden moeite met de grip en de algehele prestaties van de auto"
🏁 DIT WEEKEND Grand Premio De La Cuidad de Mexico · tijdschema, livetiming en uitslagen in het Racecenter →

ABU DHABI - Mercedes staat vandaag voor de taak om zijn tweede plaats in het constructeurskampioenschap te verdedigen. Ze hebben een voorsprong van slechts vier punten op naaste belager Ferrari, die er alles aan zal doen om hen te passeren en daarmee voor de tweede keer op rij de tweede plaats naar Maranello te brengen. Dat wordt dus nog spannend vandaag, aangezien Charles Leclerc vertrekt vanaf P2, gevolgd door de snelste Mercedes van George Russell op P4. Voorlopig staat het dus 1 – 0 voor Ferrari.

Mercedes teambaas Toto Wolff over de kwalificatie: “FP3 voelde sterk aan, dus we zijn teleurgesteld dat het ons niet is gelukt om het tijdens de kwalificatie voor alles elkaar te krijgen. Zowel Lewis als George hadden moeite met de grip en de algehele prestaties van de auto. Onze verwachtingen waren duidelijk hoger, maar P4 was het maximale dat we vandaag met George konden bereiken en ik denk dat we daar tevreden mee kunnen zijn. Lewis had het moeilijker en werd in Q2 met slechts een paar milliseconden uitgeschakeld. We moeten begrijpen waarom we het moeilijk hadden in de kwalificatie na zo'n veelbelovende FP3 en hoe we onze prestaties morgen kunnen maximaliseren. Het was een uitdagende sessie voor alle teams en het veld ligt zo dicht bij elkaar, dus we moeten van de ene op de andere dag hard werken en morgen alles geven om het seizoen op een positieve noot af te sluiten en onze positie in het constructeurskampioenschap veilig te stellen.”

Technisch directeur Andrew Shovlin vulde Wolff aan na afloop van de kwalificatiesessies op zaterdag: “George had een heel solide run tijdens de drie oefensessies en het voelde alsof we het vandaag misschien iets beter hadden gedaan dan de vierde plaats, maar het was uiteindelijk een tevredenstellende sessie van hem. Het leek erop dat we in de koelere omstandigheden de sterke punten misten die we hadden op een warmere baan. Lewis heeft een moeilijke sessie achter de rug, hij nam niet deel aan de eerste training en reed slechts drie ronden vanwege de rode vlaggen in de tweede training, dus probeerde hij vanochtend zowel laag als hoog brandstofverbruik in de sessie in te passen. Dat was niet de beste voorbereiding op de kwalificatie, maar hopelijk zal het hem morgen helpen. We hebben dit weekend behoorlijk lange runs gedaan, veel ronden gereden en hopelijk hebben we een goed beeld van hoe de banden gaan werken. Hopelijk kunnen we een sterke race rijden.” Spanning gegarandeerd dus op zondag!

Mercedes_Abu_Dhabi_actie

Ben jij al abonnee van ons RaceXpress Youtube-kanaal? En wil je nog meer genieten van heerlijke raceactie van de Formula 1 of auto- en motorsport of karting? Abonneer je dan ook op ons RaceXpress YouTube-kanaal!

P
Peter Vader
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×