Laatste nieuws
• Christiaan de Kleijn sluit ijzersterk debuutseizoen in Mazda MX5 af met zege en rookie-titel: "Super goed gevoel"• Lewis Hamilton stuurt ontwikkeling van Ferrari voor volgend jaar bij: "Dit is het moment"• Delano De Ketele kroont zich in spectaculaire slotrace in Assen tot kampioen van de Mazda MX-5 Cup: "Alles op alles gezet"• Toto Wolff onthult opvallende bekentenis van Kimi Antonelli• Kimi Antonelli geeft toe dat tactiek van Max Verstappen hem even zorgen baarde: "Eerlijk gezegd niet veel keuze"• Het gaat snel met Naomi Veenema! Van DRS-kampioen Women's Only naar podium in Tillotson bij NXT GP! "Een lekkere race"• Goede leercurve Niki Naruhito Thomasse wordt beloond met dagzege in NXT GP Emmen in zowel Junior Rotax als algemeen klassement!• Christiaan de Kleijn sluit ijzersterk debuutseizoen in Mazda MX5 af met zege en rookie-titel: "Super goed gevoel"• Lewis Hamilton stuurt ontwikkeling van Ferrari voor volgend jaar bij: "Dit is het moment"• Delano De Ketele kroont zich in spectaculaire slotrace in Assen tot kampioen van de Mazda MX-5 Cup: "Alles op alles gezet"• Toto Wolff onthult opvallende bekentenis van Kimi Antonelli• Kimi Antonelli geeft toe dat tactiek van Max Verstappen hem even zorgen baarde: "Eerlijk gezegd niet veel keuze"• Het gaat snel met Naomi Veenema! Van DRS-kampioen Women's Only naar podium in Tillotson bij NXT GP! "Een lekkere race"• Goede leercurve Niki Naruhito Thomasse wordt beloond met dagzege in NXT GP Emmen in zowel Junior Rotax als algemeen klassement!
Formule 1

Ferrari maakt zich op voor drukste F1-seizoen ooit: "We moeten niet vergeten dat we voorheen moeite hadden met..."

Door Peter Vader9 januari 2024 · 10:02 uur2 min lezen
Ferrari maakt zich op voor drukste F1-seizoen ooit: "We moeten niet vergeten dat we voorheen moeite hadden met..."
🏁 DIT WEEKEND Grand Premio De La Cuidad de Mexico · tijdschema, livetiming en uitslagen in het Racecenter →

Bij Ferrari hebben ze er zin in! De mannen uit Maranello onder aanvoering van Frédéric Vasseur, zijn niet bang voor de overvolle F1-kalender voor 2024. Terwijl de paddock zich afvraagt of het groeiende aantal evenement niet een beetje te veel van het goede is, blijven ze er in Maranello nogal stoïcijns onder. Het seizoen zal lang en vermoeiend zijn, maar Vasseur wilde vooral de positieve aspecten benadrukken.

Frédéric Vasseur: “We moeten niet vergeten dat we tot een paar jaar geleden moeite hadden met het vinden van circuits die ons konden huisvesten, vandaag de dag hebben we juist veel kandidaten."

24 circuits in 2024
Het F1-wereldkampioenschap 2024 zal heel toepasselijk 24 verschillende circuits aandoen. Een recordaantal. Het wordt het langste Formule 1-seizoen uit de geschiedenis. Maar dat aantal zal in de nabije toekomst zelfs nog verder kunnen toenemen, want CEO Stefano Domenicali zet zich hard in voor verdere uitbreiding van de Formule 1 in nieuwe markten. Frédéric Vasseur is niet bang voor veranderingen: “We moeten de beste aanpak voor de monteurs vinden, omdat die deel uitmaakt van de prestaties, van de betrouwbaarheid. Het is geen toeval dat er in Abu Dhabi zoveel fouten waren in de pits, iedereen was uitgeput."

Veel kandidaten
Voor de Franse ingenieur moet de uitbreiding van de kalender niet als een vervelende last worden gezien: “We moeten niet vergeten dat we tot een paar jaar geleden moeite hadden met het vinden van circuits die ons konden huisvesten. Vandaag de dag hebben we veel kandidaten. We hebben de mogelijkheid om een kalender met 24 races te creëren en we kunnen selectief zijn. We moeten natuurlijk absoluut aan de kalender werken. In 2024 zullen we het eerste deel van het seizoen in het Verre Oosten doorbrengen. In achtereenvolgens Melbourne, Japan en China. Dit geeft monteurs en coureurs de kans om in dat deel van de wereld te blijven. Daarna zal het nodig zijn om het team zijn rustdagen te geven. Maar ik denk niet dat het aantal races moet worden verminderd."

Ben jij al abonnee van ons RaceXpress Youtube-kanaal? En wil je nog meer genieten van heerlijke raceactie van de Formula 1 of auto- en motorsport of karting? Abonneer je dan ook op ons RaceXpress YouTube-kanaal!

P
Peter Vader
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×