Formule 1

Ex-Red-Bull F1-coureur voorspelt dat Lewis Hamilton Ferrari verlaat: "Ferrari is geen winnend team"

Uitgegeven door Bas Kaligis • 27 april 2025 15:28

Voormalig Toro Rosso-coureur Jaime Alguersuari verwacht dat Lewis Hamilton uiteindelijk zal vertrekken bij Ferrari. De Spanjaard stelt dat de Italiaanse renstal ‘geen winnend team’ is en durft de voorspelling aan dat de zevenvoudig wereldkampioen zijn contract niet zal uitdienen.

Lewis Hamilton Ferrari F1


Hamilton won weliswaar al de sprintrace in China, maar worstelt in de hoofdraces met zijn Ferrari. In geen enkele Grand Prix finishte hij voor teamgenoot Charles Leclerc. Grote kwalificatie-achterstanden van zes tienden in Bahrein en een halve seconde in Saudi-Arabië leidden tot zorgen bij de Brit, die sprak over een "pijnlijk" seizoen zonder "oplossing."

Op The After Lap podcast durft Alguersuari een voorspelling te doen over Hamiltons toekomst. "Ik heb het gevoel dat Hamilton gaat vertrekken", stelt de voormalig F1-coureur. "Ik weet niet waarom ik een risico neem door dit te zeggen."

De oud-Toro Rosso-rijder vervolgt: "Maar ik heb het gevoel dat zijn tijd voorbij is, dat hij al veel heeft gewonnen, dat hij al alles heeft gewonnen en dat hij zegt: 'Oké, ik ben naar Ferrari gegaan om te proberen en te zien wat er in 2026 gebeurt.'"

Ferrari's gebrek aan titelwinsten vormt volgens Alguersuari het grootste probleem. Het team won voor het laatst de constructeurstitel in 2008 en de coureurstitel in 2007. "Ferrari is geen winnend team. Een team is een team dat races wint, maar het is geen winnend team. Ze hebben niet gewonnen sinds 2008", aldus Alguersuari.

Teambaas Fred Vasseur verzekert dat hij volledig achter Hamilton blijft staan: "We zullen hem steunen en vanaf morgenochtend beginnen met het zoeken naar oplossingen en redenen."

Hamilton staat zevende in het kampioenschap met zestien punten achterstand op Leclerc. Zijn contract bij Ferrari loopt tot minimaal eind 2026. "Eerlijk gezegd maak ik me niet al te veel zorgen. Als je kijkt naar wat hij deed in China of in de race in Bahrein vorige week, het potentieel is er zeker", besluit Vasseur.

 

MEER NIEUWS...
P1 Travel - Bezoek je droomevenement!

Babe-box

Xtra

COLUMNS