Laatste nieuws
• Christiaan de Kleijn sluit ijzersterk debuutseizoen in Mazda MX5 af met zege en rookie-titel: "Super goed gevoel"• Lewis Hamilton stuurt ontwikkeling van Ferrari voor volgend jaar bij: "Dit is het moment"• Delano De Ketele kroont zich in spectaculaire slotrace in Assen tot kampioen van de Mazda MX-5 Cup: "Alles op alles gezet"• Toto Wolff onthult opvallende bekentenis van Kimi Antonelli• Kimi Antonelli geeft toe dat tactiek van Max Verstappen hem even zorgen baarde: "Eerlijk gezegd niet veel keuze"• Het gaat snel met Naomi Veenema! Van DRS-kampioen Women's Only naar podium in Tillotson bij NXT GP! "Een lekkere race"• Goede leercurve Niki Naruhito Thomasse wordt beloond met dagzege in NXT GP Emmen in zowel Junior Rotax als algemeen klassement!• Christiaan de Kleijn sluit ijzersterk debuutseizoen in Mazda MX5 af met zege en rookie-titel: "Super goed gevoel"• Lewis Hamilton stuurt ontwikkeling van Ferrari voor volgend jaar bij: "Dit is het moment"• Delano De Ketele kroont zich in spectaculaire slotrace in Assen tot kampioen van de Mazda MX-5 Cup: "Alles op alles gezet"• Toto Wolff onthult opvallende bekentenis van Kimi Antonelli• Kimi Antonelli geeft toe dat tactiek van Max Verstappen hem even zorgen baarde: "Eerlijk gezegd niet veel keuze"• Het gaat snel met Naomi Veenema! Van DRS-kampioen Women's Only naar podium in Tillotson bij NXT GP! "Een lekkere race"• Goede leercurve Niki Naruhito Thomasse wordt beloond met dagzege in NXT GP Emmen in zowel Junior Rotax als algemeen klassement!
Formule 1

Een ernstig corruptieschandaal in de Formule 1? Of een storm in een glas water?

Door Peter Vader21 januari 2024 · 07:02 uur2 min lezen
Een ernstig corruptieschandaal in de Formule 1? Of een storm in een glas water?
🏁 DIT WEEKEND Grand Premio De La Cuidad de Mexico · tijdschema, livetiming en uitslagen in het Racecenter →

De Formule 1 is nooit het braafste jongetje van de klas geweest. Er lopen van oudsher de nodige kleurrijke figuren in rond, die zorgen voor veel turbulentie en soms gemanipuleer. Het zit in alle geledingen van de sport, van organisatoren, fabrikanten, sponsors, teams en andere betrokkenen. En de reden ervan is dat het altijd gaat om veel geld. Héél veel geld! Soms is er sprake van corruptie. Maar dat krijgt een bijzondere kant als het plaatsvindt in een land waar het ondenkbaar leek: Singapore. Volgens de Corruption Perceptions Index 2022 staat Singapore in de Top-5 van de minst corrupte landen ter wereld. In deze speciale ranglijst staat Denemarken bovenaan, gevolgd door Finland, Nieuw-Zeeland, Noorwegen en Zweden.

Carlos Sainz wint met Ferrari de GP van Singapore 2023

Steekpenningen ontvangen?
De beschuldiging aan het adres van de inmiddels ex-minister S. Iswaran is dat hij steekpenningen heeft ontvangen van de vastgoedmagnaat NGO Beng Seng. Het CPIB (Corruption Practices Investigation Bureau) doet nu onderzoek naar de feiten. Iswaran genoot naar verluidt van vluchten met het privévliegtuig van de Maleisische miljardair Seng en ontving kaartjes voor de F1-Grand Prix van Singapore, waarvan hij zelf adviseur was.

Beschuldigingen ernstige zaak
Beschuldigd worden van corruptie is in een land als Singapore een ernstige zaak. Hoewel S. Iswaran verklaarde vastbesloten te zijn zijn naam te zuiveren en Ong Beng Seng (nog) niet van enig wangedrag werd beschuldigd, ondernam de regering bij monde van de minister van Handel en Industrie onmiddellijk actie met betrekking tot de Grand Prix en stelde de organisatoren, fans en investeerders gerust.

Hele geruststelling
“Alle voorbereidingen voor de Grand Prix van Singapore F1 2024, gepland voor 20 tot 22 september 2024, zijn aan de gang. Er is niets dat erop wijst dat de contracten voor de F1 of andere contracten, in het nadeel zijn van de regering." De show gaat dus in ieder geval door. En ook het contract voor de Singapore Grand Prix blijft bestaan, het loopt in 2028 af. Blijft over de vraag hoe ernstig het nou eigenlijk is. Een storm in een glas water?

Singapore skyline

Ben jij al abonnee van ons RaceXpress Youtube-kanaal? En wil je nog meer genieten van heerlijke raceactie van de Formula 1 of auto- en motorsport of karting? Abonneer je dan ook op ons RaceXpress YouTube-kanaal!

P
Peter Vader
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×