Ferrari F1 was anoniem! Vasseur geeft tekst en uitleg "Verschillende onverwachte factoren"
Uitgegeven door Peter Vader • 10 oktober 2023 10:14
Het ging zo goed, maar in Qatar ging het ineens weer voor geen meter. Ferrari was anoniem in Qatar, de race van Carlos Sainz eindigde nog voordat deze begon, terwijl Charles Leclerc als vijfde eindigde, een uitkomst waar Ferrari-teambaas Frederic Vasseur niet tevreden mee is. Het is een teken aan de wand voor Ferrari, want afgezien van een kort staaltje snelheid in de eerste training, waren de Reds simpelweg bezig met een inhaalslag op McLaren en Mercedes, terwijl het niet nodig is om ze te vergelijken met Red Bull.
Charles Leclerc redde de Ferrari-eer door toch nog als vijfde te eindigen in Qatar
De SF-23 had simpelweg niet de juiste snelheid, ondanks de inspanningen van Leclerc en Sainz, waarbij laatstgenoemde zelfs ten prooi viel aan overschrijdingen van de baanlimieten, wat betekende dat hij afgelopen zondag vanaf de twaalfde plaats aan de Grand Prix van Qatar zou zijn begonnen, mits hij op zijn minst was gestart.
Een probleem met het brandstofsysteem zorgde ervoor dat de Spanjaard zich moest terugtrekken uit de race, wat betekende dat Leclerc de Ferrari-vlag rond het Lusail International Circuit droeg. Hij eindigde als vijfde, wat lager zou zijn geweest als Lewis Hamilton in de race zou zijn gebleven. De zevenvoudig Formule 1-kampioen schakelde zichzelf uit na een aanrijding, waar hij niet trots op kan zijn, met zijn teamgenoot George Russell.

Frederic Vasseur na afloop: “We kunnen niet tevreden zijn met hoe het dit weekend is gegaan"
Terugkijkend op het weekend van zijn team in Qatar zei Vasseur in Ferrari's briefing na de race: “We kunnen niet tevreden zijn met hoe het dit weekend is gegaan, omdat we punten hebben verloren aan onze naaste rivaal en we Carlos niet op de grid konden krijgen vanwege een betrouwbaarheidsprobleem."
‘Ik denk echter dat we vandaag met Charles het maximale hebben gedaan wat we konden,’ merkte hij op. “In extreme omstandigheden reed hij heel goed en de monteurs leverden drie uitstekende pitstops af. Misschien werden we in de middelste stint wat afgeremd door het verkeer, maar hoe dan ook, het zou niet makkelijk zijn geweest om George Russell vandaag achter ons te houden.”
De Franse teambaas besteedde ook aandacht aan de bandensaga van Pirelli/Lusail en de hitte en vochtige omstandigheden in Qatar. Hij zei erover: “Het was een chaotisch weekend, verreden onder zeer zware omstandigheden met verschillende onverwachte factoren, te beginnen met de problemen in verband met de curbstones, die mogelijk iets te maken hadden met het falen van de SF-23 van Carlos. We gaan naar huis met 10 punten door de vijfde plaats van Charles en we gaan ons voorbereiden op de triple-header in Amerika, die erg zwaar lijkt te worden”, besloot Vasseur.
NEWS: Due to a fuel system issue on his car, @CarlosSainz55 will not take part in the Qatar GP#QatarGP 🇶🇦 #F1 #CarlosSainz pic.twitter.com/lvVtCokQB5
— Scuderia Ferrari (@ScuderiaFerrari) October 8, 2023
Ben jij al abonnee van ons RaceXpress Youtube-kanaal? En wil je nog meer genieten van heerlijke raceactie van de Formula 1 of auto- en motorsport of karting? Abonneer je dan ook op ons RaceXpress YouTube-kanaal!




