Cadillac mist snelheid, maar teambaas ziet positieve ontwikkeling: "Bemoedigende signalen in onze racesnelheid"

Cadillac heeft de Grand Prix van de Verenigde Staten zonder puntenresultaat afgesloten. Valtteri Bottas moest de race voortijdig beëindigen vanwege een vermoedelijk probleem met de powerunit, terwijl Sergio Pérez als negentiende over de finish kwam. Toch ziet het Amerikaanse team aanknopingspunten om verder te bouwen aan de prestaties. Teambaas Marcin Budkowski benadrukte na afloop dat de racesnelheid bemoedigend was. Cadillac richt zich nu op de volgende race in Mexico, waar Pérez voor eigen publiek zijn 300e Grand Prix-start viert.
Op het Circuit of The Americas kende Cadillac een lastige middag. Pérez miste de snelheid om echt naar voren te komen en eindigde na een groot deel van de race achteraan het veld op de negentiende plaats. Toch zag de Mexicaan momenten waarop het verschil met de concurrentie kleiner was dan vooraf verwacht. "Het was helaas een lastig weekend. Toch denk ik dat we er ook positieve punten uit kunnen halen. We moeten blijven werken en leren van deze ervaring", aldus Pérez.
De voormalig Red Bull-coureur liet ondertussen zien dat hij zijn banden goed kon managen. Hij reed maar liefst 32 ronden op de harde compound. Daarmee was hij echter niet de coureur die het langst op deze band bleef rijden: Oscar Piastri van McLaren kwam tot een stint van 41 ronden op dezelfde C2-band.
Voor Bottas eindigde de race voortijdig. De Fin kreeg bij het aanremmen voor bocht 1 plotseling te maken met problemen. Zijn motor begon vreemde geluiden te maken en vervolgens viel het vermogen tijdens het accelereren steeds weg. Uiteindelijk moest hij zijn Cadillac langs de baan parkeren, waarna een Virtual Safety Car werd ingezet. "Het probleem kwam heel plotseling en ontstond tijdens het remmen voor bocht 1. De motor begon slecht te klinken en daarna viel het vermogen steeds weg wanneer ik weer op het gas probeerde te gaan. We weten nog niet wat het probleem precies is", legde Bottas uit.
Tot dat moment verliep zijn race volgens plan. Cadillac had bewust gekozen voor verschillende bandenstrategieën bij de twee coureurs. Bottas begon op de harde banden, terwijl Pérez op de zachte compound startte. Op die manier wilde het team meer informatie verzamelen over de prestaties van de verschillende banden en tijdens de race over meerdere strategische mogelijkheden beschikken. Net als zijn teamgenoot zag Bottas ook positieve signalen in de snelheid van Cadillac. Op bepaalde momenten lag het team dichter bij de concurrentie dan verwacht, al kon dat niet worden omgezet in een resultaat.
Teambaas Budkowski erkende dat het eindresultaat tegenviel. Cadillac had voor de eigen fans op een sterkere race gehoopt, maar volgens de Pool waren er ook redenen om optimistisch te blijven. "Het was een uitdagende race en we hadden voor onze thuisfans graag een sterker resultaat neergezet. Toch waren er bemoedigende signalen in onze racesnelheid. Beide coureurs hadden het gevoel dat we dichter bij de concurrentie zaten dan we hadden verwacht", vertelde Budkowski. Cadillac gaat het probleem met de powerunit van Bottas uitgebreid onderzoeken. Daarnaast speelde verkeer een rol in de race van Pérez, die daardoor kostbare tijd verloor.
Ondanks de tegenvallende resultaten is Budkowski tevreden over de operationele vooruitgang van het team. Cadillac werkt aan de verdere ontwikkeling van zijn eerste Formule 1-seizoen, maar weet dat er nog snelheid nodig is om de concurrentie daadwerkelijk uit te dagen. "Het team opereert op het circuit inmiddels veel beter en ik ben tevreden met de vooruitgang. We hebben nu alleen nog wat meer snelheid nodig om de strijd aan te gaan met de teams voor ons", besloot de teambaas.
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Mexico City. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Volgens Ferrari F1-teambaas is het werkvenster van de Ferrari's en de banden erg smal

Kimi Antonelli maakt keuze over startnummer na mogelijke wereldtitel

Alpine geeft Gabriele Minì eerste F1-kans tijdens eerste vrije training in Mexico: "Een heel bijzonder moment"

