Laatste nieuws
• De belangrijkste technische factoren die de Grand Prix van de Verengde Staten bepalen• LIVE-TIMING: kan Max Verstappen stunten in de Grand Prix van de Verenigde Staten? Check Max Verstappen LIVE in Austin• Ferrari grijpt naast poleposition in Austin: Fred Vasseur ziet kansen op herstel tijdens Amerikaanse Grand Prix• Hoe laat is de Formule 1 in Austin? Dit zijn de Nederlandse starttijden, let op de wintertijd!!• Lewis Hamilton ruikt kansen bij Ferrari in Austin: Britse wereldkampioen mikt op felbegeerd podium• Alisha Palmowski kroont zich tot F1 Academy-kampioen met drie races te gaan: "We hebben het gedaan! Het is ongelooflijk"• Laurent Mekies ziet kansen voor Red Bull in Austin: "Zowel Max als Isack deden mee om poleposition"• De belangrijkste technische factoren die de Grand Prix van de Verengde Staten bepalen• LIVE-TIMING: kan Max Verstappen stunten in de Grand Prix van de Verenigde Staten? Check Max Verstappen LIVE in Austin• Ferrari grijpt naast poleposition in Austin: Fred Vasseur ziet kansen op herstel tijdens Amerikaanse Grand Prix• Hoe laat is de Formule 1 in Austin? Dit zijn de Nederlandse starttijden, let op de wintertijd!!• Lewis Hamilton ruikt kansen bij Ferrari in Austin: Britse wereldkampioen mikt op felbegeerd podium• Alisha Palmowski kroont zich tot F1 Academy-kampioen met drie races te gaan: "We hebben het gedaan! Het is ongelooflijk"• Laurent Mekies ziet kansen voor Red Bull in Austin: "Zowel Max als Isack deden mee om poleposition"
Nieuws

Als er één schaap over het droge is, volgen er meer! FIA WEC verwacht meer autofabrikanten in de LMGTE-klasse

Door Wim Boekel30 september 2016 · 09:55 uur1 min lezen
Als er één schaap over het droge is, volgen er meer! FIA WEC verwacht meer autofabrikanten in de LMGTE-klasse

BMW heeft eerder deze week aangekondigd om in 2018 in het FIA World Endurance Championship in te stappen. Het merk uit Bayern gaat uitkomen in de LMGTE-klasse, waar concurrenten als Aston Martin, Ferrari, Ford en Porsche rijden. Nu worden er nog meer autofabrikanten verwacht.

Na de komst van BMW verwacht sportief directeur Vincent Beaumesnil dat er nog meer fabrikanten deze klasse gaan instappen. Naast het gerucht dat Corvette mogelijk volgend jaar een volledig seizoen gaan rijden, worden ook namen als Lamborghini en McLaren genoemd. “We verwachten meer fabrikanten in de GTE in de komende jaren. Maar het is niet aan mij om bekendmakingen te doen", zo vertelde de Fransman tegenover Sportscar365. “Maar het is echt goed. We geloven dat de GTE in haar huidige vorm in de WEC een juist platform is voor fabrikanten die de competitie willen aangaan met dit soort auto’s. Hier zijn we erg blij mee.”

“De filosofie is een beetje anders dan die van de LMP1. LMP1 is echt een top-premiumklasse met een erg hoog niveau aan technologie. Bij GT’s kom je met je straatauto en je racet. Maar het moet een sport-GT-auto zijn. Het zijn twee verschillende manieren van aanpak. Het betekent ook dat de fabrikanten onze intentie moeten begrijpen om de GTE de topklasse voor professionals te maken. De klantenprogramma’s zijn iets anders, maar zijn zeker een succes.”

W
Wim Boekel
Redactie RaceXpress
Meer over Autosport→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×