Formule 1

Preview: Uit deze banden kunnen de teams de komende drie races kiezen

Door Frank Korsel6 april 2023 · 08:00 uur2 min lezen
Preview: Uit deze banden kunnen de teams de komende drie races kiezen
Voor de komende Grands Prix in Azerbeidzjan (28-30 april) en Miami (5-7 mei) heeft Pirelli dezelfde drie compounds genomineerd als vorig jaar voor deze races. Op Imola (19-21 mei) zijn de nominaties zachter dan die voor 2022.



Op het stratencircuit van Baku hebben de teams de C3 als hard, C4 als medium en C5 als soft tot hun beschikking. Dit is het zachtste trio compounds in het assortiment van Pirelli, dat goed geschikt is voor de strakke bochten op dit stadsparcours en de lange rechte stukken waar de auto's een topsnelheid van 340 km/u halen. De meest voorkomende strategie voor de Grand Prix van Azerbeidzjan is een éénstopper, hoewel sommige teams vorig jaar twee keer stopten om gebruik te maken van een virtuele safety car voor de geblokte vlag. De race werd begin juni 2022 gehouden, waarbij thermische degradatie een factor werd vanwege de hoge asfalttemperatuur.

Voor Miami heeft Pirelli drie compounds gekozen in het midden van het assortiment, met C2 als hard, C3 als medium en C4 als soft. De focus ligt op veelzijdigheid voor deze straatrace rond het Hard Rock Stadium, die negentien bochten en drie lange rechte stukken omvat. De race kan worden voltooid door slechts één keer te stoppen, zoals een aantal coureurs vorig jaar demonstreerde met goed management van een openingsstint op de medium band, hoewel een tweestopper op papier sneller is. Het weer in Florida is een constante variabele, met het risico op wind en regen als een andere factor om rekening mee te houden.

Voor de Grand Prix van Emilia Romagna zijn zachtere banden gekozen vanwege de lage intensiteit van het circuit en de beperkte slijtage die vorig jaar op de banden werd waargenomen. De C3 is de hard, C4 is medium en C5 is soft. Ook wordt er een nieuw kwalificatieformat gebruikt op Imola, waarbij er in elke sessie slechts één compound wordt gebruikt. In Q1 is alleen de hard beschikbaar, in Q2 wordt alleen de medium gebruikt, terwijl de soft alleen voor Q3 is. Deze "Alternative Tyre Allocation", die na Imola ook tijdens een ander raceweekend van dit jaar zal worden gebruikt, vermindert de totale bandenallocatie per auto van dertien sets naar elf per weekend. De nieuwe full Wet, de eerste regenbanden van Pirelli die geen bandenwarmers nodig hebben, zullen ook debuteren tijdens de openingsrace van het Italiaanse seizoen.

Pirelli

Pirelli F1

Max Verstappen F1 Pirelli


F
Frank Korsel
Redacción RaceXpress
Meer over F1
Comentarios (0)

Wees de eerste die reageert.

×