Lewis Hamilton wil zachtere banden om 'belachelijke' een-stop-races te voorkomen
Het gaat Lewis Hamilton dit seizoen voor de wind, maar de Brit zit ook met een aantal zaken in zijn maag. De Mercedes-coureur zoekt naar oplossingen om de sport aantrekkelijker te maken. Dat doet hij dit keer met een oproep aan bandenleverancier Pirelli. Nog zachtere banden zouden een einde moeten maken aan in Hamilton's ogen belachelijke een-stops-races. "Ik blijf Pirelli pushen, ondanks dat de banden hier in Japan goed voelen", zegt Hamilton tegen Crash.net
Pirelli heeft aan beide kanten van het spectrum een compound toegevoegd, maar desondanks zijn 13 van de 16 races gewonnen door een een-stop-strategie. "Ik ga ervan uit dat ze volgend jaar drie of vier keer zachtere banden produceren. Met zachtere banden worden we gedwongen twee stops te doen."
Volgens Hamilton zijn twee-stoppers goed voor het spektakel op de baan. "Het wordt nog uitdagender", zegt Hamilton. "Je krijgt nog meer grip op zachtere banden. Dan wordt het makkelijker om iemand te volgen. Hopelijk hebben we dan ook minder blaren op de banden."
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Mexico City. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Daniel Ricciardo over pijnlijke einde F1-carrière: "In het openbaar lachen, maar ik verborg vooral de pijn en het verdriet"

Charles Leclerc mikt op nieuwe Ferrari-overwinning na upgrades: "Ik iets gevonden in mijn rijstijl en..."

TIJDSCHEMA GP van Mexico op het Autódromo Hermanos Rodríguez inclusief supportprogramma

