24H Le Mans - Roger Federer zwaait de startvlag voor de 93e editie van Le Mans 2025
Uitgegeven door Peter Vader • 14 juni 2025 14:30
De race der races. Een meeslepende uitvoering van La Marseillaise, een overvliegend viertal snelle straaljagers en een uitverkocht, gepassioneerd publiek dat de deelnemers in de eerste ronde enthousiast maakte - de uitdaging was begonnen. We gaan twee keer de klok rond. Roger Federer, 20-voudig winnaar van een Grand Slam-tennistoernooi, had de eer om de Franse driekleur te zwaaien bij de start van de race. 62 auto's stonden aan de start van de 93e editie van de 24 uur van Le Mans. Een Cadillac Hertz Team JOTA op de eerste rij leidde het veld de race in.
Roger Federer, 20-voudig winnaar van een Grand Slam-tennistoernooi, had de eer om de Franse driekleur te zwaaien bij de start van de race (Foto: 24 Heures du Mans)
Hypercar
De grote winnaar in de openingsronde was de #5 Porsche Penske Motorsport-auto, met Julien Andlauer die al slipstreamend van de derde plaats naar de leiding reed en de #12 Cadillac inhaalde in de eerste chicane op de Mulsanne Straight. De #5 pakte in de openingsronde een voorsprong van 2,2 seconden op twee achtervolgers van Cadillac. Een andere auto die in sneltreinvaart naar voren reed was de #50 Ferrari AF Corse, in handen van de Deen Nicklas Nielsen, die van de zevende naar de vijfde plaats was opgeschoven.
LMP2
De man die Hyperpole in de LMP2-strijd liet schitteren - Mathias Beche in de #29 TDS Racing ORECA - stormde meteen naar voren met een voorsprong van drie seconden op de #199 AO by TF-auto, die de Inter Europol Competition #43, die aansluitend op de derde plaats stond.
LMGT3
Heart of Racing met hun #27 Aston Martin Vantage ging aan de leiding in LMGT3, gevolgd door de #46 Team WRT BMW en de Silver Arrow #61 Mercedes-AMG, die op de derde plaats bleef. Een boeiende openingsfase van de wedstrijd, die zonder incidenten verliep.
Klik hier voor een korte video van de openingsfase van de 24 Uur van Le Mans 2025
Bekijk ook eens de video's, eigen beelden en interviews over de Formule 1 met Jos en Max Verstappen. Verder ook beelden van alle andere takken van de auto- en motorsport, rallysport, Dakar en karting. Abonneer je dan ook gelijk even gratis op ons RaceXpress YouTube-kanaal!