Laatste nieuws
• Karttalent Lieke van Boekel pakt twee titels in een weekend: kampioen van de UKS én Nederlands kampioen!• Lewis Hamilton na Grand Prix van Mexico: "Hoe moet ik die Red Bull-motor inhalen?"• Maserati Corse presenteert Maserati-project Track Assist van AS.CAR.I tijdens Motorsports Club of Clubs 2026 in Tampa, Florida Inbox• Isack Hadjar neemt deel van schuld op zich na aanrijding met George Russell: "Uiteindelijk had ik hem niet moeten vertrouwen"• George Russell zweeg op de boordradio na probleem bij de start in Mexico: "Ik ga mijn f**king mond houden"• Sam Claes wint op overtuigende wijze seizoensfinale UKS in Genk! "Ik wil die jongens oprecht heel hard bedanken"• Max Verstappen onthult paniekmoment tijdens GP van Mexico: "Dan was mijn race voorbij geweest"• Karttalent Lieke van Boekel pakt twee titels in een weekend: kampioen van de UKS én Nederlands kampioen!• Lewis Hamilton na Grand Prix van Mexico: "Hoe moet ik die Red Bull-motor inhalen?"• Maserati Corse presenteert Maserati-project Track Assist van AS.CAR.I tijdens Motorsports Club of Clubs 2026 in Tampa, Florida Inbox• Isack Hadjar neemt deel van schuld op zich na aanrijding met George Russell: "Uiteindelijk had ik hem niet moeten vertrouwen"• George Russell zweeg op de boordradio na probleem bij de start in Mexico: "Ik ga mijn f**king mond houden"• Sam Claes wint op overtuigende wijze seizoensfinale UKS in Genk! "Ik wil die jongens oprecht heel hard bedanken"• Max Verstappen onthult paniekmoment tijdens GP van Mexico: "Dan was mijn race voorbij geweest"
Formule 1

US F1 legde naast Jose Maria Lopez ook James Rossiter vast

Door Casper Bekking1 maart 2010 · 15:08 uur1 min lezen
🏁 DIT WEEKEND MSC Cruises Grande Premio De Sao Paolo · tijdschema, livetiming en uitslagen in het Racecenter →

Het US F1 Team staat al niet bekend als een perfect georganiseerd raceteam, en opnieuw is er een flinke dosis mismanagement naar buiten gekomen. Het Amerikaanse team had namelijk twee betalende rijders vastgelegd voor het aanstaande seizoen, terwijl de bolide in de tussentijd nog niet eens gereed is. Het team presenteerde op 25 januari de Argentijn Jose Maria Lopez, maar in december was er al een overeenkomst met voormalig Honda-testcoureur James Rossiter.

De geruchten gingen dat Rossiter in de running was voor het tweede zitje, maar in feite was de deal al getekend en beklonken. Beide rijders zouden 8 miljoen dollar meenemen, waarvan een groot deel voor de eerste race betaald moest worden. In februari zochten de sponsors van Rossiter contact met het team om de garantie te krijgen dat alles in orde was en volgens plan verliep. US F1 kon deze garanties echter niet geven, waardoor Rossiter zich terug trok. Enkele dagen later werd ook Lopez medegedeeld dat de start van het seizoen waarschijnlijk niet gehaald zou worden, waardoor ook de Argentijn op zoek ging naar een alternatief.

Het feit is dat US F1 gefaald heeft in het bouwen van een auto, ondanks het feit dat ze twee rijders met F1-testervaring en zestien miljoen dollar hadden vastgelegd. Dit moet wel inhouden dat er iets in het project totaal verkeerd gegaan is. Rossiter heeft reeds een ander zitje gevonden en komt komend jaar met KVRT in actie in de IndyCar Series.

C
Casper Bekking
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×