Laatste nieuws
• Jaap van Lagen sluit seizoen af met vijftiende podiumplek: "Ik zat te wachten op een serieuze fout, maar die kwam niet"• Russell en Leclerc sprintkampioenen in '26: waar eindigde Verstappen in dit fictieve klassement?• V-Max, DNRT en PureDriving slaan handen ineen voor terugkeer in 2027 van de Paasraces op Circuit Zandvoort• FIA grijpt in met strengere regels tegen mogelijke sluiproutes rond budgetplafond vanaf 2027• Max Verstappen over de staat van het asfalt in Austin: "Ik moet na dit weekend waarschijnlijk een nieuwe ruggengraat bestellen"• Lando Norris wacht op duidelijkheid over Formule 2-plannen met eigen raceteam 'LN4 Fusion'• Formule E-baas hoopt Max Verstappen te overtuigen met nieuwe Gen4-auto: "Ik zou hem heel graag in de auto zien"• Jaap van Lagen sluit seizoen af met vijftiende podiumplek: "Ik zat te wachten op een serieuze fout, maar die kwam niet"• Russell en Leclerc sprintkampioenen in '26: waar eindigde Verstappen in dit fictieve klassement?• V-Max, DNRT en PureDriving slaan handen ineen voor terugkeer in 2027 van de Paasraces op Circuit Zandvoort• FIA grijpt in met strengere regels tegen mogelijke sluiproutes rond budgetplafond vanaf 2027• Max Verstappen over de staat van het asfalt in Austin: "Ik moet na dit weekend waarschijnlijk een nieuwe ruggengraat bestellen"• Lando Norris wacht op duidelijkheid over Formule 2-plannen met eigen raceteam 'LN4 Fusion'• Formule E-baas hoopt Max Verstappen te overtuigen met nieuwe Gen4-auto: "Ik zou hem heel graag in de auto zien"
Formule 1

Ondanks alle hulp en geld heeft Lance Stroll het moeilijk: "Gat tussen F3 en F1 erg groot"

Door Wim Boekel1 maart 2017 · 20:27 uur1 min lezen
🏁 DIT WEEKEND MSC Cruises United States Grand Prix · tijdschema, livetiming en uitslagen in het Racecenter →

Lance Stroll testte uitgebreid met een oude F1-bolide op de Grand Prix-circuits om dit jaar goed voorbereid aan de start van het Formule 1-seizoen te komen. Volgens teamgenoot Felipe Massa leverde dat een enorm voordeel op voor de jonge Canadees. De kleine Braziliaan leverde zelfs zijn bijdrage toen Stroll testte met de auto in Barhein, zodat de debutant vergelijkingsmateriaal had. Ondanks dat Stroll alle financiële support van zijn vader had om de mogelijkheden te benutten om te testen in een Formule 1, is nu al gebleken dat Lance het moeilijk heeft. De Canadees die verbaal gesteund wordt door landgenoot Jaques Villeneuve belandde in Barcelona tijdens de tests deze week al een paar keer naast de baan.

“Ik ging naar Bahrein, reed een dag om een richtpunt voor hem en het team te creëren”, aldus Massa tegenover F1i voorafgaande aan de wintertest in Barcelona. “Hij was in de gelukkige omstandigheid om te testen vóór deze test, wat tegenwoordig erg moeilijk is in de F1. En vooral belangrijk, omdat dit jaar het gat tussen de Formule 3 en F1 erg groot is. Ik ontmoette hem toen hij 8 was en ik weet ook veel over zijn vader. Wetende dat deze jongen nu mijn teamgenoot is, is erg leuk voor me.”

Goed voorbereid of niet. Feit is wel dat Lance Stroll in de afgelopen twee dagen tijdens de tests in Barcelona maar liefst drie keer naast de baan belandde met zijn Williams F1-bolide.

W
Wim Boekel
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×