Laatste nieuws
• Russell en Leclerc sprintkampioenen in '26: waar eindigde Verstappen in dit fictieve klassement?• V-Max, DNRT en PureDriving slaan handen ineen voor terugkeer in 2027 van de Paasraces op Circuit Zandvoort• FIA grijpt in met strengere regels tegen mogelijke sluiproutes rond budgetplafond vanaf 2027• Max Verstappen over de staat van het asfalt in Austin: "Ik moet na dit weekend waarschijnlijk een nieuwe ruggengraat bestellen"• Lando Norris wacht op duidelijkheid over Formule 2-plannen met eigen raceteam 'LN4 Fusion'• Formule E-baas hoopt Max Verstappen te overtuigen met nieuwe Gen4-auto: "Ik zou hem heel graag in de auto zien"• Toptalent Milan Marczak kroont zich met twee racewinsten overtuigend tot kampioen in Porsche Carrera Cup Benelux! "Dankbaar voor wat ik doe"• Russell en Leclerc sprintkampioenen in '26: waar eindigde Verstappen in dit fictieve klassement?• V-Max, DNRT en PureDriving slaan handen ineen voor terugkeer in 2027 van de Paasraces op Circuit Zandvoort• FIA grijpt in met strengere regels tegen mogelijke sluiproutes rond budgetplafond vanaf 2027• Max Verstappen over de staat van het asfalt in Austin: "Ik moet na dit weekend waarschijnlijk een nieuwe ruggengraat bestellen"• Lando Norris wacht op duidelijkheid over Formule 2-plannen met eigen raceteam 'LN4 Fusion'• Formule E-baas hoopt Max Verstappen te overtuigen met nieuwe Gen4-auto: "Ik zou hem heel graag in de auto zien"• Toptalent Milan Marczak kroont zich met twee racewinsten overtuigend tot kampioen in Porsche Carrera Cup Benelux! "Dankbaar voor wat ik doe"
Formule 1

Russell en Leclerc sprintkampioenen in '26: waar eindigde Verstappen in dit fictieve klassement?

Door Frank Korsel21 oktober 2026 · 19:31 uur1 min lezen
Russell en Leclerc sprintkampioenen in '26: waar eindigde Verstappen in dit fictieve klassement?
🏁 DIT WEEKEND MSC Cruises United States Grand Prix · tijdschema, livetiming en uitslagen in het Racecenter →

In Singapore werd de zesde en laatste sprintrace van het seizoen verreden. De race werd gewonnen door Max Verstappen, maar in het algemene 'sprintklassement' eindigde de Nederlander slechts op de zevende positie.

Het aantal sprintraces neemt toe. Het concept stamt uit 2021, toen er drie werden verreden. Inmiddels zijn dat er al zes, maar de Formule 1 is nog niet klaar. Op de voorlopige kalender van 2027 staan liefst tien sprintraces op het programma.

Hoewel George Russell en Charles Leclerc beide een matig seizoen draaien in het hoofdkampioenschap, zijn zij de sprintkampioenen van 2026. Russell won de sprintraces in Shanghai, Montreal en Zandvoort. Kimi Antonelli won in Silverstone, terwijl Verstappen zegevierde in Singapore. Leclerc won geen enkele sprintrace, maar bleek uitermate consistent. Hij scoorde net als Russell 34 punten in de zes evenementen.

Regerend wereldkampioen Lando Norris was lange tijd op weg om de sprintkampioen van 2026 te worden, maar door een late aanraking met teamgenoot Oscar Piastri in de sprint van Singapore eindigde hij met 33 punten op de derde positie.

Kimi Antonelli volgde met 31 punten op P4, gevolgd door Lewis Hamilton met 27 punten op de vijfde stek. Oscar Piastri, Max Verstappen, Liam Lawson en Oliver Bearman completeren de top tien.

F
Frank Korsel
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×