Laatste nieuws
• Team Bleekemolen sluit EuroNASCAR-seizoen fantastisch af: "Autosportseizoen is daarmee prachtig afgesloten"• Jaap van Lagen sluit seizoen af met vijftiende podiumplek: "Ik zat te wachten op een serieuze fout, maar die kwam niet"• Russell en Leclerc sprintkampioenen in '26: waar eindigde Verstappen in dit fictieve klassement?• V-Max, DNRT en PureDriving slaan handen ineen voor terugkeer in 2027 van de Paasraces op Circuit Zandvoort• FIA grijpt in met strengere regels tegen mogelijke sluiproutes rond budgetplafond vanaf 2027• Max Verstappen over de staat van het asfalt in Austin: "Ik moet na dit weekend waarschijnlijk een nieuwe ruggengraat bestellen"• Lando Norris wacht op duidelijkheid over Formule 2-plannen met eigen raceteam 'LN4 Fusion'• Team Bleekemolen sluit EuroNASCAR-seizoen fantastisch af: "Autosportseizoen is daarmee prachtig afgesloten"• Jaap van Lagen sluit seizoen af met vijftiende podiumplek: "Ik zat te wachten op een serieuze fout, maar die kwam niet"• Russell en Leclerc sprintkampioenen in '26: waar eindigde Verstappen in dit fictieve klassement?• V-Max, DNRT en PureDriving slaan handen ineen voor terugkeer in 2027 van de Paasraces op Circuit Zandvoort• FIA grijpt in met strengere regels tegen mogelijke sluiproutes rond budgetplafond vanaf 2027• Max Verstappen over de staat van het asfalt in Austin: "Ik moet na dit weekend waarschijnlijk een nieuwe ruggengraat bestellen"• Lando Norris wacht op duidelijkheid over Formule 2-plannen met eigen raceteam 'LN4 Fusion'
Formule 1

Nico Hülkenberg heeft het niet zo op verhaal Fernando Alonso over de crash van George Russell

Door Bas Kaligis5 april 2024 · 05:40 uur1 min lezen
Nico Hülkenberg heeft het niet zo op verhaal Fernando Alonso over de crash van George Russell
🏁 DIT WEEKEND MSC Cruises United States Grand Prix · tijdschema, livetiming en uitslagen in het Racecenter →

Nico Hülkenberg stelt dat hij ‘niet erg onder de indruk’ was van de tactiek van Fernando Alonso in Melbourne, toen hij zich verdedigde tegen George Russell.

De FIA kende Alonso een post-race drive-through penalty toe (omgezet in een tijdstraf van 20 seconden) en drie strafpunten op zijn Superlicentie voor ‘potentieel gevaarlijk rijgedrag’. Er was vastgesteld dat hij remde voor bocht 6 terwijl hij dat eerder niet deed om zijn positie te verdedigen.

Russell crashte in bocht 6 waar Alonso zijn positie verdedigde, waarna zijn Mercedes naar het midden van het circuit werd gekatapulteerd. Alonso verdedigde zijn rijstijl op dat moment, maar Haas-coureur Hülkenberg zag het anders en vond dat de tweevoudig wereldkampioen ‘een gevaarlijke situatie’ had gecreëerd voor de rest van het veld.

In een gesprek met verslaggevers op Suzuka zei Hülkenberg over het incident: "Ik was niet erg onder de indruk van Fernando's tactiek daar. Melbourne is tenslotte een soort stratencircuit. Het is er vrij smal, we naderen die bocht met 260, 270 kilometer per uur. De bocht heeft een blinde exit en als, om wat voor reden dan ook, het vlaggensysteem of iemand te laat is en één van ons George zou hebben aangereden, weet je wat de uitkomst zou zijn geweest. De manier waarop hij zich voelt zou ook heel anders kunnen zijn geweest."

"Zijn tactiek is heel gebruikelijk in de Formule 1, maar in die specifieke bocht, met die snelheid, met een blinde exit, denk ik dat het de verkeerde bocht is om het te doen en dat het een heel gevaarlijke situatie opleverde."

B
Bas Kaligis
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×