Hype rond Max Verstappen nog niet over hoogtepunt heen: "Wat dat betreft hebben we gouden tijden"
Uitgegeven door Wim Boekel • 26 november 2017 21:40
Max Verstappen is mega-populair. Sinds zijn entree in de Formule 1, is Verstappen ook bekend geworden bij het grote publiek. Nu het Nederlands voetbalelftal met bloedarmoede te maken heeft, gaat het in de autosport voor de wind. Verstappen won vorig als een duivel uit een doosje met Red Bull de Grand Prix van Spanje en zorgde dit jaar voor twee overwinningen. Inmiddels kent een groot deel van Nederland de naam Max Verstappen. De NOS ging peilen wat het doet met de fans in ons kikkerlandje.
Bij de Max Verstappenshop in het Limburgse Swalmen weten ze er alles van. Het is er druk met bestellingen. De zaken lopen beter dan verwacht, zegt eigenaar Roger Hermans. "Niet alleen vanuit Nederland en de Benelux, maar ook Duitsland, Italië, Engeland tot in Japan. We verzenden eigenlijk over de hele wereld."
Petjes, T-shirts, schaalmodellen. Liefhebbers willen alles hebben. De webshop bestaat al vier jaar en sinds een paar maanden is er ook een echte winkel waar je binnen kunt wandelen. De zaak is in samenspraak met Verstappen opgericht. Onder meer de helm, die de Limburger droeg tijdens zijn overwinning in Spanje, is er te zien.
En vergeet de kartbanen niet, ook in Swalmen bijvoorbeeld. Bezoekers voelen zich er zelfs een klein beetje Max. "Dat wil iedereen", zegt eigenaar Remon Hannink van Euro Indoorkarting Swalmen. "Ze willen voelen hoe het werkt. Hoe hard kun je door een bocht? Wat dat betreft hebben we gouden tijden."
Op recreatief niveau is het karten populairder dan ooit. "Er komen steeds meer banen bij en het is er ontzettend druk", legt Maarten van Weesenbeeck van de KNAC Nationale Autosport Federatie (KNAF). Karten is een kweekvijver van jong talent binnen de racewereld.
De KNAF houdt in Nederland bij hoe de autosport zich ontwikkelt. Om in wedstrijdverband te mogen karten heb je een licentie nodig. In 2014 reden er 341 mensen met een licentie, dit jaar zijn dat er 474. Van Weesenbeeck: "Het duurt vaak even voordat je de weg naar het wedstrijdkarten vindt. Dat heeft tijd nodig."




