Ferrari-baas reageert op nieuw contract Lewis Hamilton
Uitgegeven door Bas Kaligis • 2 september 2023 14:11
MONZA - Ferrari-teambaas Fred Vasseur zegt dat hij ‘niet verbaasd’ is dat Lewis Hamilton heeft besloten een nieuw contract te tekenen om bij Mercedes te blijven. De zevenvoudig wereldkampioen bevestigde donderdag dat hij tot het einde van 2025 bij Mercedes zal blijven nadat hij een contractverlenging van twee jaar was overeengekomen.

De aankondiging maakte een einde aan maanden van speculatie over de toekomst van Hamilton, wiens vorige contract zou aflopen aan het einde van dit seizoen. De Brit werd op het hoogtepunt van het silly season in mei in verband gebracht met een overstap naar de Scuderia. Ferrari-voorzitter John Elkann zou persoonlijk betrokken zijn geweest bij een hoog bod.
Vasseur wees de geruchten destijds herhaaldelijk van de hand en gaf zijn reactie op Hamiltons nieuwe deal voorafgaand aan de thuisrace van Ferrari, de Grand Prix van Italië op Monza. “We waren niet verrast door de verlenging. Het is goed voor de sport.”
"Ik denk dat Lewis een megacoureur is en het is heel belangrijk voor de F1 om hem aan boord en aan de top te houden. Hij doet het ook mega goed, als je het vergelijkt met zijn teamgenoot George Russell die rare fouten maakt en zo. We moeten coureurs als Lewis op de grid hebben en dit is een goede zet."
Red Bull is door de jaren heen verwikkeld geweest in een aantal gevechten met Hamilton, met name in 2021, toen Max Verstappen onder controversiële omstandigheden de titel afpakte van Hamilton tijdens de beruchte beslissingswedstrijd in Abu Dhabi. Christian Horner, de teambaas van Red Bull, is enthousiast over het vooruitzicht om de strijd met Hamilton te hervatten, wiens lange carrière hij vergeleek met de 42-jarige Aston Martin-coureur Fernando Alonso.
Horner: “Geweldig dat hij verlengd heeft. Hij is een grote naam in de Formule 1, hij is een wereldwijde naam in de sport en duidelijk de meest succesvolle coureur in de geschiedenis van de Formule 1. Dus dat hij zijn contract verlengt, is goed nieuws voor de sport."
"Het is altijd geweldig tegen hem te racen en hij is duidelijk fit en gemotiveerd. Fernando legt een nieuwe lat voor de leeftijdsgrens in de Formule 1 en het laat zien dat leeftijd geen barrière is als je de motivatie, toewijding en passie hebt om het te doen."




