Formule 1

Adrian Newey: "De RB17 Hypercar omarmt alles waar wij voor staan: kracht, snelheid en schoonheid!"

Uitgegeven door Peter Vader • 13 juli 2024 18:02

De nieuwe Hypercar, genaamd Red Bull RB17, is gemaakt in het Red Bull Technology Center, waar ook het wereldkampioen Formule 1-team is gehuisvest. De eerste indruk is dat de Red Bull RB17 veel aspecten van Aston Martins Valkyrie overneemt, maar ze vervolgens bewerkt op een nog extremere manier. Aan de voorkant merk je onmiddellijk de aanwezigheid van een grote vleugel op, die voor een hoge aerodynamische belasting zal zorgen en de lucht naar de bodem zal leiden, een ander fundamenteel onderdeel. Om de luchtgeledingen nog verder te verbeteren, zijn er enorme spleten zichtbaar in de carrosserie waardoor de voorwielophanging duidelijk zichtbaar blijft. De Red Bull RB17 Hypercar is een concentratie van passie, technologie en kracht, ontworpen door F1-sterontwerper Adrian Newey.

Red Bull Advanced Technologies Red Bull RB17 ontwerper Adrian Newey Foto 2

Het is een project met als doel prestaties te bereiken die vergelijkbaar zijn met die van een F1, maar verpakt in een Hypercar. Er worden slechts 50 exemplaren geproduceerd, bedoeld voor vermogende klanten die er op het circuit het maximale uit kunnen halen. Rob Gray, Adrian Newey en Oracle Red Bull Racing CEO Christian Horner waren tijdens het introductie evenement zichtbaar ingenomen met hun nieuwe aanwinst, waarmee het nieuwe Red Bull Technology Center zijn visitekaartje heeft afgegeven.

Christian Horner, teambaas en CEO van Oracle Red Bull Racing zei: “We zijn verheugd om de RB17 te onthullen op Goodwood Festival of Speed, een project dat een van de meest authentieke en opwindende is waar Red Bull Advanced Technolgies tot nu toe aan is begonnen. Met twintig jaar ervaring in de F1-wereld waar we uit kunnen putten, en als prestatiegerichte organisatie, was het voor ons alleen maar logisch om onze eigen Hypercar van de grond af aan te ontwerpen. Door de combinatie van technische innovatie, prestatie en emotionele aantrekkingskracht is de RB17 een ware mijlpaal. Ik ben erg trots op het team en ben blij dat het zijn werelddebuut maakt. We verwachten dat de RB17 een toekomstige klassieker wordt.”

Adrian Newey, Group Chief Technical Officer, merkte verderop: “Ik liep al jaren rond met het idee om de uitdaging aan te gaan om onze eigen Hypercar te ontwerpen, van concept tot levering, en het was een prachtig project en reis. Dat het eindelijk de dag is waarop we de deksels eraf trekken en de geboorte van de RB17 aanschouwen, is werkelijk opmerkelijk. De RB17 Hypercar omarmt alles waar wij voor staan: onmiskenbare kracht, snelheid en schoonheid. Hij is zeer aanpasbaar in zijn mogelijkheden en we hebben ervoor gezorgd dat hij als tweezitter is ontworpen, zodat je samen met een vriend of partner kunt genieten van de sensatie van het rijden op F1-snelheden.”

Rob Gray, technisch directeur van Red Bull Advanced Technologies zei: “De RB17 is een geweldig project waar we aan mogen werken, en heeft Red Bull Advanced Technologies in staat gesteld onze engineering, ontwerp en technische capaciteiten en oplossingen te demonstreren. We kunnen niet wachten om te zien hoe de voltooide auto’s op het circuit ten volle kunnen worden benut door race- en autoliefhebbers.”





Ben jij al abonnee van ons RaceXpress Youtube-kanaal? En wil je nog meer genieten van heerlijke raceactie van de Formula 1 of auto- en motorsport of karting? Abonneer je dan ook op ons RaceXpress YouTube-kanaal!

 

MEER NIEUWS...
P1 Travel - Bezoek je droomevenement!

Babe-box

Xtra

COLUMNS