Toto Wolff zag niets geks België: “Typische dag op Spa-Francorchamps”
Uitgegeven door Frank Korsel • 27 juli 2024 19:30
Mercedes-teambaas Toto Wolff blikte terug op een veelzijdige kwalificatie voor de Grand Prix van België op het historische circuit van Spa-Francorchamps. De veranderlijke weersomstandigheden op het circuit in de Belgische Ardennen zorgden voor een lastige sessie voor Lewis Hamilton en George Russell. Toch wisten ze zich in de voorste regionen te kwalificeren. Wolff verwacht dan ook een goede prestatie voor in de race.
"Zaterdag was een typische dag op Spa; wisselende omstandigheden met een constant veranderende voorspelling. Dat maakte het een echte uitdaging", begint Wolff in een persbericht van zijn team. "We hebben ook veranderingen aan de auto aangebracht, maar konden deze niet evalueren tijdens VT3 vanwege het gebrek aan gereden rondjes. Desondanks waren beide coureurs competitief in de kwalificatie."
Wolff legt uit dat het team besloot hun laatste set verse intermediates aan het begin van Q3 te gebruiken, in afwachting van zwaardere regen die uiteindelijk niet zou komen: "In Q3 verwachtten we zwaardere regen en besloten we onze laatste set nieuwe intermediates aan het begin van het segment te gebruiken. De omstandigheden verslechterden echter niet echt en om dan slechts een tiende van een seconde verwijderd te zijn van P1, met een tijd die we hebben gezet op banden die al meerdere ronden hadden gereden, is een beetje frustrerend. Maar dat is allemaal onderdeel van de uitdaging van Spa en over het algemeen kunnen we tevreden zijn met onze inspanningen."
Met de verwachting van droge omstandigheden op zondag, benadrukt Wolff dat bandendegradatie een grote rol zal spelen in het verloop van de race: "Er wordt droog weer voorspeld. We zagen op vrijdag dat bandendegradatie een grote rol kan spelen in de race. De veranderingen die we van vrijdag op zaterdag hebben aangebracht, zullen hopelijk helpen om dit beter te managen en we kunnen opnieuw meestrijden voor het podium."