Laatste nieuws
• SPECIAL - Nyck de Vries houdt zicht op wereldtitel na tweede plaats in Barcelona; Toyota is de WEC-kampioen 2026• WorldSBK: Nicolo Bulega (Ducati) sluit zijn recordseizoen World Superbike af met een dubbelzege in Jerez• WorldSPB: Xavi Artigas (Kawasaki) wordt de allereerste kampioen in FIM World Sportbike• Cadillac F1 lonkt naar Esteban Ocon; Valtteri.Bottas vreest voor Formule 1-zitje ondanks doorlopend contract• Max Verstappen neemt het op voor teamgenoot Chris Lulham na online haat: "Geen plek voor dit soort misbruik in onze sport"• Formule 1: nieuwe Mercedes W17 heeft meer downforce, maar de balans vraagt werk• Max Verstappen vindt drive-through penalty in Portimao terecht: "Fout met set-up, waardoor auto iets te veel vonken gaf"• SPECIAL - Nyck de Vries houdt zicht op wereldtitel na tweede plaats in Barcelona; Toyota is de WEC-kampioen 2026• WorldSBK: Nicolo Bulega (Ducati) sluit zijn recordseizoen World Superbike af met een dubbelzege in Jerez• WorldSPB: Xavi Artigas (Kawasaki) wordt de allereerste kampioen in FIM World Sportbike• Cadillac F1 lonkt naar Esteban Ocon; Valtteri.Bottas vreest voor Formule 1-zitje ondanks doorlopend contract• Max Verstappen neemt het op voor teamgenoot Chris Lulham na online haat: "Geen plek voor dit soort misbruik in onze sport"• Formule 1: nieuwe Mercedes W17 heeft meer downforce, maar de balans vraagt werk• Max Verstappen vindt drive-through penalty in Portimao terecht: "Fout met set-up, waardoor auto iets te veel vonken gaf"
Formule 1

Slecht nieuws voor Max Verstappen: "Verwachten pas volgend jaar het gat te dichten"

Door Wim Boekel25 mei 2017 · 07:22 uur1 min lezen

De betrouwbaarheid van de MGU-K van Renault liet het aan het begin van het jaar afweten. Daarom schakelde de motorenfabrikant uit Viry terug naar de oude versie, die vijf kilo zwaarder is. In de afgelopen tijd is het gewicht voor de teams minder belangrijk geworden. Toch blijft er onduidelijkheid wanneer Renault de verbeterde specificatie gaat introduceren.

“Een optie kan zijn om krachtbron nummer 3 te introduceren ,” aldus teammanager Cyril Abiteboul tegen het Engelse Autosport.com. “Gewicht was misschien een zorg aan het begin van het seizoen, maar zoals altijd gaan de teams daar mee om. Het enige dat de MGU-K gaat brengen is minder gewicht, maar dat is niet waar de grootste druk op ligt."

De Fransman zegt ook dat Renault dichtbij het sluiten van het gat met Mercedes is qua power. De verwachting is dat men in de loop van volgend jaar op hetzelfde niveau zit als de Duitsers. “Het gat dichten gaat echter niet dit jaar gebeuren”, was de mindere boodschap van de Renault-manager. “We denken dat het iets voor volgend jaar is. We denken dat de stappen die voor dit jaar op de plank liggen en gepland zijn het gat in de loop van het jaar bijna helemaal dichten. We hebben al een duidelijk beeld voor de motor van volgend jaar en het doel is dat we het gat in de loop van het volgende jaar volledig dichten.”

W
Wim Boekel
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×