Nieuws

Nederlands talent naar Formule 1 Medicine

Door Bas Kaligis25 mei 2010 · 06:07 uur2 min lezen
Nederlands talent naar Formule 1 Medicine
Niet alleen de Formule 1-teams en aanstormende talenten testen hun conditie bij F1-arts Riccardo Ceccarelli, ook van rijders uit andere disciplines krijgt de Italiaanse wonderdokter bezoek.

Zo ook van de Nederlander Dennis Kuipers. De talentvolle Dennis coureur is toegetreden tot het hoogste niveau van de rallysport, het Junior World Rally Championship (JWRC). Genavigeerd door Fred Miclotte, staat Kuipers met een door M-Sport gerunde Ford Fiësta S2000 aan de start van acht rondes van het wereldkampioenschap. Na het overweldigende succes tijdens de WK rally in Turkije, waar Kuipers vriend en vijand verraste door als negende algemeen te eindigen, begon hij met de voorbereidingen op de volgende rallies. Als onderdeel van zijn leerprogramma vertrok hij naar Italië, waar hij onder begeleiding van de bekende Formule 1-dokter Riccardo Ceccarelli leerde hoe hij zich fysiek en mentaal op wedstrijden moet voorbereiden.


Formule 1 Medicine houdt zich al meer dan twintig jaar bezig met het trainen van formule 1-coureurs. Het team bestaat uit artsen, psychotherapeuten, voedingsdeskundigen, trainers en een osteopaat. Directeur van Formule 1 Medicine, dokter Riccardo Ceccarelli, verklaart: "Vergeleken bij circuitraces vraagt het WK Rally minder van bijvoorbeeld de nekspieren, maar veel meer van de mentale kracht en concentratie van de coureurs. De rijders moeten drie opeenvolgende dagen heel veel kilometers rijden en elke meter even geconcentreerd en gefocust zijn. Daarom hebben we ons bij Dennis, naast zijn fysieke gesteldheid, geconcentreerd op mentale kracht en de juiste voeding."

Gedurende vier dagen heeft dokter Ceccarelli Kuipers’ medische, fysieke en mentale conditie gemeten en vervolgens een persoonlijk trainingsprogramma voor hem opgesteld. Enkele zaken die op mentaal gebied aan bod kwamen, waren ademhalingstechnieken, concentratietechnieken, ontspanningsmethodes, karakteranalyses en bio-feedback. Op fysiek gebied onderging Dennis verschillende onderzoeken en is hij hard aan het werk gezet. Naast fiets-, cardio- en duurtesten zijn er bloed- en urineonderzoeken gedaan en verschillende ECG’s gemaakt. Omdat voeding een belangrijk aspect is, vooral bij het leveren van een langdurige inspanning, heeft Kuipers veel geleerd over goede voeding en het juiste gebruik van sportsupplementen.

Het doel was om grondig in kaart te brengen wat Kuipers’ medische, atletische en mentale conditie is en hoe hij dit verder kan optimaliseren.

"De dagen bij dokter Ceccarelli zijn erg nuttig geweest. Niet alleen heb ik goed inzicht gekregen in mijn conditie, ook weet ik nu hoe ik mijn mentale en fysieke kracht verder uit kan bouwen. Van 28 tot en met 30 mei rijden we de WK van Portugal. Ik ben benieuwd of ik daar al kan profiteren van mijn dagen in Italië."

Tijdens de Rally van Portugal staat niet alleen Kuipers aan de start, maar ook zijn vader René met de Ipatec-Ford Focus WRC, genavigeerd door Erwin Berkhof.
B
Bas Kaligis
Redacción RaceXpress
Meer over Autosport
Comentarios (0)

Wees de eerste die reageert.

Más noticias
30-07

Sebastien Ogier reunido con Julien Ingrassia en el Rally Finland, Toyota busca un hito histórico en la lucha por el Campeonato Mundial

28-07

SPECIAL - Eifel Rallye Festival viert rallyhistorie met duizenden fans, iconische auto's en onvergetelijke, gepassioneerde verhalen

23-07

ENTRY LIST - Groep B-iconen en rallylegendes zorgen voor onvergetelijke tijdreis tijdens Eifel Rallye Festival in Daun

22-07

SPECIAL - Eifel Rallye Festival zet Daun komend weekend volledig op zijn kop met 160 legendarische rallyauto's en duizenden fans

19-07

Nog twee proeven scheiden Sami Pajari van historische eerste WK-zege na dominante dag in Rally Estonia + UITSLAG

18-07

FOTO'S - Pajari houdt Solberg knap achter zich en behoudt leiding na spectaculair duel in Rally Estland

18-07

FOTO'S - Sami Pajari zet Estse WRC-rally volledig naar zijn hand met zeven opeenvolgende zeges + UITSLAG

16-07

Terug in Estland wil Oliver Solberg opnieuw schitteren op de wegen van zijn grote WK-doorbraak vorig jaar

15-07

Wereldtop maakt zich op voor razendsnelle rallyweek, terwijl Toyota aast op dubbel succes in Rally Estonia

29-06

Ogier wint Acropolis Rally na thriller met Neuville en bezorgt Toyota perfect Griekenland-weekend + UITSLAG

28-06

Pech berooft Thierry Neuville van Griekse rallyzege na spannend duel met Sébastien Ogier tot het allerlaatste moment

28-06

Neuville houdt Ogier nipt achter zich en stevent af op bloedstollende slotdag in Griekse Acropolis Rally + UITSLAG

27-06

Lekke banden en pech teisteren concurrentie terwijl Neuville de leiding stevig in handen neemt + UITSLAG

×