Nieuws

Maximale prestatie Mini in Rallye Monte Carlo

Door Bas Kaligis22 januari 2012 · 21:52 uur3 min lezen
Maximale prestatie Mini in Rallye Monte Carlo
Monaco - Het MINI Rally-Team heeft de vijfde en laatste dag van de fameuze Monte Carlo Rally 2012 zeer succesvol afgesloten met een tweede plaats voor Dani Sordo en een zevende plaats voor Pierre Campana. Dit was pas de zevende rally in het WK Rally voor MINI, maar al wel de derde podiumfinish voor de Spanjaard. De huldiging had plaats in het Vorstendom Monaco met Dani Sordo namens Mini op het podium.


Op de laatste dag scheen de zon volop en waren de wegen droog voor de allerlaatste proef, de 5,16 kilometer lange Power Stage van Ste Agnès naar Col de la Madone. Maar dat betekende niet dat het een eenvoudige proef was. Hij was bochtig en smal en alle coureurs wisten dat het wel eens moeilijk kon worden. Sordo zette de vierde tijd op de klokken, terwijl Campana zich ook in de top tien klasseerde. De KP was voor de MINI John Cooper Works WRC-coureurs de 18e van de rally, die bestond uit 433,36 wedstrijdkilometers en een totaallengte had van 1.780,47 kilometer. De eerste drie rijders mochten zich na de finish melden op het Place du Palais Princier voor het koninklijk paleis voor de feestelijke ceremonie 's avonds gevolgd door een Gala Diner in de Sporting Club.

Dirk Hollweg, Hoofd van MINI Motorsport:
"Ik ben heel erg blij dat MINI is teruggekeerd naar dit legendarische evenement en een uitstekende prestatie heeft geleverd. Dani op de tweede plaats en Campana in de top tien, een uitstekend resultaat voor iemand met zo weinig ervaring. Ook de andere privérijders in de MINI Motorsport-familie met een MINI hebben zich uitstekend geweerd. De fans zijn hier altijd heel erg enthousiast en zorgen de hele rally voor een zeer speciale sfeer. Zij hebben ons allemaal echt welkom terug geheten op onze oude jachtgrond en wij zijn er trots op hen deze resultaten te kunnen presenteren."

Dave Wilcock, Teamdirecteur:
"Dit is mijn eerste rally als teamdirecteur, dus een tweede plaats in Monte Carlo met het MINI WRC Team is absoluut fantastisch. Wij zijn allemaal heel erg tevreden. De laatste proef hielden we allemaal onze vingers gekruist. Dani draaide de vierde tijd hoewel we op nog een bonuspunt hadden gehoopt, maar je kunt niet alles hebben. We zijn heel erg blij met het resultaat van zowel Dani als Pierre, ze hebben voor ons team een prima job gedaan. Het hele team heeft hard gewerkt en verdient dit resultaat."

Dani Sordo (MINI John Cooper Works WRC Nr 37):
"We hebben geen enkel probleem gehad de laatste dag. Gisteren 'sliep' ik een beetje waardoor ik wat tijd verloor aan Petter, maar ik ben blij met het resultaat. Dit is fantastisch voor mij en het team. Doorslaggevend was onze bandenkeuze op de derde dag toen er sneeuw lag op proef 12. Petter Solberg verloor daar tijd op mij. De MINI heeft het de hele rally voortreffelijk gedaan. Voor de tweede keer op het erepodium voor dit team geeft echt een goed gevoel."

Uitslag Rallye Monte Carlo 2012:
1 Loeb / Elena Citroën DS3 WRC 4:32:39.9
2 Sordo / del Barrio Mini Cooper JCW WRC +2:45.5
3 Solberg / Patterson Ford Fiesta RS WRC +3:14.2
4 Hirvonen / Lehtinen Citroën DS3 WRC +4:06.8
5 Novikov / Giraudaet Ford Fiesta RS WRC +6:03.4
6 Delecour / Savignoni Ford Fiesta RS WRC +7:47.9
7 Campana / de Castelli Mini Cooper JCW WRC +8:31.4
8 Tanak / Sikk Ford Fiesta RS WRC +10:34.6
9 Prokop / Hruza Ford Fiesta RS WRC +16:10.7
10 Araujo / Ramalho Mini Cooper JCW WRC +16:16.6


Stand rijderskampioenschap
1 S. Loeb 28
2 D. Sordo 19
3 P. Solberg 15
4 M. Hirvonen 14
5 E. Novikov 10
6 F. Delecour 8
7 P. Campana 6
8 O. Tanak 4
9 M. Prokop 2
10 A. Araujo 1

Stand constructeurskampioenschap
1 Citroën Total WRT 37
2 Mini WRC Team 26
3 M-Sport Ford WRT 16
4 Ford WRT 15
5 Armindo Araujo WRT 4
6 Palmeirinha Rally 2
B
Bas Kaligis
Redactie RaceXpress
Meer over Autosport
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

Meer nieuws
30-07

Sebastien Ogier herenigd met Julien Ingrassia in Rally Finland, Toyota aast op historische mijlpaal in WK-strijd

28-07

SPECIAL - Eifel Rallye Festival viert rallyhistorie met duizenden fans, iconische auto's en onvergetelijke, gepassioneerde verhalen

23-07

ENTRY LIST - Groep B-iconen en rallylegendes zorgen voor onvergetelijke tijdreis tijdens Eifel Rallye Festival in Daun

22-07

SPECIAL - Eifel Rallye Festival zet Daun komend weekend volledig op zijn kop met 160 legendarische rallyauto's en duizenden fans

19-07

Nog twee proeven scheiden Sami Pajari van historische eerste WK-zege na dominante dag in Rally Estonia + UITSLAG

18-07

FOTO'S - Pajari houdt Solberg knap achter zich en behoudt leiding na spectaculair duel in Rally Estland

18-07

FOTO'S - Sami Pajari zet Estse WRC-rally volledig naar zijn hand met zeven opeenvolgende zeges + UITSLAG

16-07

Terug in Estland wil Oliver Solberg opnieuw schitteren op de wegen van zijn grote WK-doorbraak vorig jaar

15-07

Wereldtop maakt zich op voor razendsnelle rallyweek, terwijl Toyota aast op dubbel succes in Rally Estonia

29-06

Ogier wint Acropolis Rally na thriller met Neuville en bezorgt Toyota perfect Griekenland-weekend + UITSLAG

28-06

Pech berooft Thierry Neuville van Griekse rallyzege na spannend duel met Sébastien Ogier tot het allerlaatste moment

28-06

Neuville houdt Ogier nipt achter zich en stevent af op bloedstollende slotdag in Griekse Acropolis Rally + UITSLAG

27-06

Lekke banden en pech teisteren concurrentie terwijl Neuville de leiding stevig in handen neemt + UITSLAG

×