Pissige Isack Hadjar schut zijn hoofd en eist herontwerp van koppeling bij Red Bull: 'Hij is te kwetsbaar'

Red Bull-coureur Isack Hadjar geeft de koppeling van zijn RB22 de schuld van zijn mislukte start in de Grand Prix van de Verenigde Staten. De teamgenoot van Max Verstappen startte van de derde positie, maar werd uiteindelijk zesde.
Met de derde startplek evenaarde Hadjar in Austin zijn beste startpositie in de Formule 1. Na de eerste ronde lag hij vijfde, omdat de Ferrari's van Charles Leclerc en Lewis Hamilton hem voorbij waren gegaan. Ook Lando Norris, die met één pitstop reed, kwam uiteindelijk nog voor hem over de streep.
Na het terugzien van zijn start schudde Hadjar zijn hoofd. "Ik doe qua procedure alles perfect en dan grijpt de koppeling gewoon te fel aan", zei hij. "Dat soort dingen heb ik niet in de hand. Ik begin er behoorlijk pissig van te worden."
Hadjar had nog meer klachten. "En dan heb ik ook nog een slechte verbinding op de boardradio. Ik hoor niet wat er in de pits gebeurt. Ik kom met de verkeerde mapping uit de pits en verlies op die harde band elke ronde een seconde. Het is gewoon...", zei hij, waarna hij opnieuw zijn hoofd schudde.
Op de opmerking dat de RB22 dit seizoen vaker problemen had bij de start, zei Hadjar dat hij daar nog geen uitleg over heeft gekregen. "Er moet een nieuw ontwerp komen, punt. De koppeling moet opnieuw ontworpen worden, want hij is op dit moment te kwetsbaar. Hij kan niet goed tegen de temperaturen. Het is echt een worsteling."
Bekijk HIER de RESULTATEN van de F1 in Austin en de nieuwe TUSSENSTAND na de USA GP!
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Mexico City. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Spraakmakende Jeremy Clarkson zorgt voor ophef met uitspraken over Kim Kardashian en Franco Colapinto

UPDATE: nieuwe STAND in het WK Formule 1: Kimi Antonelli net niet! Max Verstappen geen kans meer op titel

Max Verstappen over spectaculaire inhaalactie op Lando Norris: “Of je wordt ingehaald of je moet inhalen, dus dat is wat ik deed”
