Mercedes onder vuur? "Ze weten niet precies wat Mercedes heeft gedaan, maar..."
In Mexico kwam Mercedes met nieuwe wielnaven op de proppen. Het F1-team uit Brackley durfde de wielen met de nieuwe naven nog niet in Austin te gebruiken, aangezien er onzekerheid was over de legaliteit. Het gaat daarbij om de gaten in de wielen, die de hitte zouden moeten wegnemen. Daarmee kan het ook een illegaal bewegend aerodynamisch apparaat zijn.
Voorafgaande aan de wedstrijd in Mexico Stad vroegen de Zilverenpijlen bevestiging van de legaliteit, waarbij de stewards goedkeuring met een voorbehoud gaven. “Onze uitspraak strekt zich slechts tot dit enige evenement.” Volgens Charlie Whiting kunnen er protesten gaan komen, wanneer Mercedes deze wielen gaat gebruiken bij de volgende races. Ferrari heeft inmiddels haar zorg uitgesproken, omdat ze niet weten hoe de wielen exact werken.
“Ze weten niet precies wat Mercedes gedaan heeft”, zei Whiting tegen Racefans. “Dus dat is dan een probleem voor hen. Ze denken dat het in principe fout is, ondanks dat ze waarschijnlijk niet exact de manier weten waarop het werkt. Maar..., ze hebben altijd nog de optie van een protest.”
Twee keer per week het belangrijkste autosportnieuws – en elke ochtend tijdens een raceweekend.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

McLaren raakt achterop! Andrea Stella wil met upgrades in fases gat met Red Bull dichten

Audi Revolut F1 Team kondigt Öhlins aan als officiële leverancier van schokdempers

Max Verstappen test al in de Mercedes en het team zit er gelijk goed bij met tweede tijd


