Formule 1

McLaren raakt achterop! Andrea Stella wil met upgrades in fases gat met Red Bull dichten

Door Bas Kaligis16 oktober 2026 · 04:39 uur1 min lezen
McLaren raakt achterop! Andrea Stella wil met upgrades in fases gat met Red Bull dichten

McLaren-teambaas Andrea Stella wil met een reeks upgrades de achterstand op Red Bull-coureur Max Verstappen wegwerken. De nieuwe onderdelen komen in fases, verspreid over de laatste races van het seizoen F1 2026.

McLaren raakte de afgelopen races steeds verder achterop. Regerend wereldkampioen Lando Norris noemde zijn auto onlangs de vierde snelste van het veld. Het maximale eruit halen is volgens Norris "gewoon continu alles geven en mentaal uitputtend, omdat je achter het stuur zo hard moet werken".

"Over het algemeen zijn er geen grote verrassingen. Verstappen en Red Bull profiteren gewoon van de upgrades die ze hebben gebracht. Dat noemen we dit seizoen pingpong", zei Stella in Singapore. "Als teams met upgrades komen, zetten ze een stapje vooruit. Zelfs toen Red Bull hier zo goed als domineerde, hadden ze op ons drie tienden voorsprong. En drie tienden kun je met een upgrade vinden."

Daar richt McLaren zich in de slotfase van het seizoen op. "We hopen dat de upgrades het gat met de beste auto's dichten en McLaren in staat stellen om op eigen kracht voor podiumplaatsen te vechten", aldus Stella. "Of we ook voor de overwinning kunnen strijden, zien we waarschijnlijk pas in de laatste drie races."

De upgrades hebben ook een tweede doel. "Het is belangrijk dat we upgrades brengen, omdat we in een nauw gevecht om een plek in het kampioenschap zitten. We willen ook enkele basisconcepten testen die we meenemen naar de auto van volgend jaar. Na zo'n twee jaar ontwikkeling wordt de aerodynamica behoorlijk ingewikkeld. Het kan goed gaan, het kan misgaan."

Stella wijst daarbij op de stand in het constructeurskampioenschap. "Red Bull staat qua punten vrijwel gelijk met ons en is qua snelheid verder. En we willen de jacht op Ferrari in het kampioenschap inzetten."

B
Bas Kaligis
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×