Ex-wereldkampioen F1 over nieuwe reglementen van 2027: "Je hebt een glazen bol nodig"
Uitgegeven door Raoul Pasveer • 3 augustus 2025 19:52
Voormalig Formule 1-wereldkampioen Nigel Mansell sprak met Aceodds over de nieuwe reglementen die volgend jaar in de Formule 1 van kracht worden. Hij gaf zijn visie op de teams die volgens hem klaar zijn om met de nieuwe reglementen te werken en deelde ook zijn wens dat de sport teruggaat naar V10's.

Nigel Mansell vertelt: "Je hebt een glazen bol nodig om te bepalen wie het beste presteert met de nieuwe regels. Het is een ongelooflijke vraag en als je een glazen bol hebt, kun je er veel geld mee verdienen. Als je zoveel regels voor 2026 in laat gaan, weet niemand wat je te wachten staat. Ik denk dat Max het het beste verwoordde: totdat je voor de eerste race in Australië verschijnt, weet niemand echt wie het beste pakket heeft."
Op de vraag wie volgens Mansell goed voor de dag zal komen, antwoordt de Brit: "Ik denk dat Mercedes het goed doet met de nieuwe regels en Aston Martin. Eén ding weten we wel: Mercedes heeft een fantastisch pakket met de motor en het powerpack. De motor levert 50% van het vermogen en de andere 50%. Het is een flinke klus. Grote veranderingen in één jaar, alsof er geen morgen is. En je hebt Adrian Newey ook nog bij Aston Martin. Ze kunnen echt sterk uit de startblokken komen. Ferrari, wie weet? Als ze de formule goed hebben? Elk team dat de formule goed heeft, kan in het eerste jaar domineren. Het is fascinerend. Een beetje verontrustend, maar fascinerend."
Ook kijkt Mansell terug en hoopt hij dat de sport teruggaat naar V10's: "Ik wou dat ze de V10's terugbrachten. Ik wou dat ze al die dingen hadden weggegooid en terug waren gegaan naar de V10-motoren. Ze zijn prachtig en hebben ons fantastische races bezorgd."




