MP Motorsport benoemt René Lammers tot officiële Formule 3-reservecoureur

René Lammers krijgt een nieuwe functie binnen MP Motorsport. De achttienjarige Nederlander wordt in 2027 de officiële reservecoureur van de Nederlandse renstal in de FIA Formule 3. Met die aanstelling wil het team alvast de basis leggen voor het seizoen 2028. MP Motorsport maakte het nieuws bekend via de eigen sociale mediakanalen.
Lammers blijft daarmee ook volgend jaar verbonden aan het team waarvoor hij momenteel uitkomt in de Eurocup-3. Over een eventueel raceprogramma voor 2027 heeft MP Motorsport nog niets bekendgemaakt. Ook is nog niet duidelijk welke specifieke werkzaamheden de reserverol met zich meebrengt. "Een nieuwe rol voor een bekend gezicht! Ter voorbereiding op het seizoen 2028 wordt René Lammers onze officiële FIA Formule 3-reservecoureur voor 2027", laat het team weten.
De samenwerking tussen Lammers en MP Motorsport gaat al enkele jaren terug. Na een succesvolle periode in de karts maakte de Nederlander in 2024 de overstap naar de formulewagens. In zijn tweede seizoen in de Formule 4 liet hij zich nadrukkelijk zien met vier overwinningen en negen podiumplaatsen in het Spaanse kampioenschap. Tot aan het laatste raceweekend bleef hij bovendien meedoen om de titel.
Zijn prestaties leverden hem voor 2026 een volgende stap op. De zoon van ex-F1-coureur Jan Lammers promoveerde naar de Eurocup-3, waar hij opnieuw onder de vlag van MP Motorsport uitkomt. Bij de aankondiging van die overstap wees het team onder meer op zijn aanvallende rijstijl en de ervaring die hij in zijn eerste seizoenen in de formulewagens had opgedaan. Ook vóór zijn autosportdebuut had Lammers al internationaal indruk gemaakt. In 2023 veroverde hij de Europese titel in de OK-kartklasse en eindigde hij als tweede tijdens het wereldkampioenschap. In datzelfde jaar werd hij door de FIA uitgeroepen tot Rookie of the Year.
Met zijn nieuwe rol als F3-reservecoureur blijft Lammers onderdeel van de plannen van MP Motorsport. De aanstelling is nadrukkelijk gericht op de voorbereiding op 2028, al heeft het team een mogelijk vast racezitje voor dat seizoen nog niet bevestigd.
VIDEO: René Lammers over A14 van Fernando Alonso
INTERVIEW: Jan Lammers over zijn zoon René, die zijn eerste meters maakt op Circuit Zandvoort
VIDEO: Een nog jonge René Lammers oefent in de simulator
FILMPJE: 12-jarige René Lammers rijdt een rondje over Circuit Zandvoort
Twee keer per week het belangrijkste autosportnieuws – en elke ochtend tijdens een raceweekend.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Fernando Alonso: Formule 1 kan zo niet doorgaan! "Het kan niet zo zijn dat Michael sneller is dan Max Verstappen omdat..."

Kimi Antonelli opgelucht dat Max Verstappen te ver achterstaat: "Al met al vind ik..."

Gefrustreerde Max Verstappen voortijdig gestopt: "Onacceptabel, man! Onacceptabel, dit terugschakelen! Wat de f***!"




