Laatste nieuws
• Sky Deutschland - Schumacher haalt uit naar Christian Horner: 'Hij maakt zijn eigen werk kapot'• Werk-aan-de-winkel: Max Verstappen heeft gesproken, nu moet Red Bull leveren in Mexico• Netflix F1-sensatie: "Ik zou het geen echt sandbagging noemen, maar ik heb het gevoel dat de andere teams iets achterhouden"• Andrea Stella kondigt nieuwe McLaren-upgrades aan na zorgen van Oscar Piastri• OFFICIEEL: Gevestigde kampioenschappen GK4, BNL, Chrono - UKS, Golden Trophy, Winter Series fuseren tot Karting Champions League• FIA bevestigt uitkomst uitgebreid onderzoek naar Mercedes W17 van George Russell na Grand Prix Verenigde Staten• Deze compound Pirelli banden hebben de F1-teams tot hun beschikking in de Grand Prix van Mexico: C3, C4 en C5 mee naar Mexico• Sky Deutschland - Schumacher haalt uit naar Christian Horner: 'Hij maakt zijn eigen werk kapot'• Werk-aan-de-winkel: Max Verstappen heeft gesproken, nu moet Red Bull leveren in Mexico• Netflix F1-sensatie: "Ik zou het geen echt sandbagging noemen, maar ik heb het gevoel dat de andere teams iets achterhouden"• Andrea Stella kondigt nieuwe McLaren-upgrades aan na zorgen van Oscar Piastri• OFFICIEEL: Gevestigde kampioenschappen GK4, BNL, Chrono - UKS, Golden Trophy, Winter Series fuseren tot Karting Champions League• FIA bevestigt uitkomst uitgebreid onderzoek naar Mercedes W17 van George Russell na Grand Prix Verenigde Staten• Deze compound Pirelli banden hebben de F1-teams tot hun beschikking in de Grand Prix van Mexico: C3, C4 en C5 mee naar Mexico
Formule 1

De problemen van het Ferrari F1 Team: "Het is behoorlijk oud"

Door Casper Bekking5 oktober 2012 · 13:49 uur1 min lezen
🏁 DIT WEEKEND Grand Premio De La Cuidad de Mexico · tijdschema, livetiming en uitslagen in het Racecenter →

Het Ferrari F1 Team heeft problemen die kunnen leiden tot het verlies van de wereldtitel. Dat heeft teambaas Stefano Domenicali laten weten. De Italiaan doelde daarbij op de verouderde windtunnel, waarvan de vergaarde data flink afwijkt van de resultaten die op het circuit worden geboekt. Het team heeft daardoor dit jaar al vele updates in de prullenbak kunnen werpen omdat niet de gewenste resultaten werden geboekt. In de wintermaanden sluit de Scuderia de tunnel om de correlatie te verminderen en een upgrade door te voeren zodat men niet afhankelijk is van de faciliteiten van derden.

“Op dat gebied is onze structuur niet de beste”, gaf Domenicali in Suzuka toe. “Het is behoorlijk oud. We proberen de kwaliteit van de materialen die we hebben te verbeteren. We proberen de correlatie op te lossen en het plan is dat ons dat voor komend seizoen lukt. Daarnaast gebruiken we andere faciliteiten en in de komende weken stellen we een specifieker programma op om te zien wanneer de windtunnel het beste gesloten kan worden. Ik weet zeker dat dit ook bij andere teams gebeurt maar in het tweede deel van dit seizoen hebben we nieuwe updates meegenomen die op de baan niet allemaal bleken te werken. Dat zijn we gaan onderzoeken en zo vonden we dit probleem. De situatie in het kampioenschap is duidelijk: als we onszelf niet verbeteren dan wordt het lastiger om de titel te winnen.”

C
Casper Bekking
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×