Marc VDS BMW wint tweede Blancpain-race op rij; Greg Franchi kampioen

SILVERSTONE - België boven vanmiddag op het F1-circuit van Silverstone. Na een solide wedstrijd won de Belgische Marc VDS Racing BMW Z4 de laatste race van het eerste seizoen in de Blancpain Endurance Series. Bas Leinders, Maxime Martin en Markus Palttala hadden uiteindelijk een bonus van net geen halve minuut op de Audi R8 van Bert Longin, Filipe Albuquerque en Stéphane Ortelli. Vooral de prestaties van de Portugees Albuquerque en de Monegask Ortelli waren indrukwekkend te noemen, met Ortelli die in de allerlaatste ronde nog voorbij de Vita4One Ferrari van Petrobelli ging voor de tweede plek. Ondanks zijn overwinning slaagde Markus Palttala er niet meer in om de titel nog af te snoepen van Greg Franchi. Die laatste had genoeg aan een vijfde plaats om het kampioenschap veilig te stellen.
Initieel zag het er naar uit dat de Alpina B6 -ook ingezet door Marc VDS- er een walk-over van ging maken, met onder andere een sterke stint van de jonge Belg Dylan Derdaele en vooral een indrukwekkende prestatie van de Fransman Dino Lunardi. Een lekke band op 45 minuten van het einde besliste er echter anders over. Het feit dat Lunardi er ondanks die extra pitstop toch nog in slaagde om als zesde over de streep te komen -met een achterstand van 'slechts' twee minuten- toont aan hoe superieur de Alpina wel was dit weekend.
De overwinning -én de titel- in de GT3 Pro-Am Cup ging naar Vita4One en het Nederlands-Belgische duo Niek Hommerson-Louis Machiels. Zij werden voor de gelegenheid bijgestaan door teambaas Michael Bartels, die zich perfect van zijn taak kweet en zijn teamgenoten mee de titel kon bezorgen. Peter Kox liet wederom indrukwekkende dingen zien en mocht vandaag verdiend mee het podium op met een derde plaats in de Lamborghini.
Nick Catsburg kende jammer genoeg geen aangename wedstrijd met de nieuwe Nissan GT-R GT3. Na iets meer dan een uur racen verdween een rokende Nissan van het toneel, maar het potentieel van de wagen is ondertussen wel al bewezen. Ook de twee nieuwe McLaren GT zagen de finishvlag niet.
Tot slot nog de kampioenen in de twee resterende categorieën. De Fransman George Cabannes won de titel in de Gentlemen Trophy met de Lamborghini Gallardo van Ruffier Racing. Chris Ward, Jordan Tresson en Alex Buncombe zijn met de Nissan 370Z kampioen in de GT4-klasse.
De eerste jaargang van de Blancpain Endurance Series kan op zijn zachtst gezegd een schitterend debuut genoemd worden. Volle velden, topcoureurs en logischerwijs ook een hoop competitieve wedstrijden. Ook 2012 lijkt nu al een succes te gaan worden, met een hoop teams die hun deelname al quasi bevestigd hebben.
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Austin. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Rutronik Racing breidt samenwerking met Lamborghini uit en zet in 2027 twee Temario's in de GT World Challenge Europe in

VIDEO - Legendarische race voor Max Verstappen in Portimao: in 25 minuten van P24 naar P9 en P5 in zijn klasse!

Max Verstappen knokt zich van P24 naar P9 tijdens GTWC-finale in Portimão, GetSpeed Mercedes pakt de overwinning + UITSLAG





