Nieuws

Valentino Rossi zwaar teleurgesteld na kwalificatie: "We hadden met Verstappen kunnen vechten"

Door Celine Boerboom17 oktober 2026 · 13:17 uur3 min lezen
Valentino Rossi zwaar teleurgesteld na kwalificatie: "We hadden met Verstappen kunnen vechten"

Valentino Rossi heeft de kwalificatie voor de GT World Challenge Europe in Portimão met een flinke teleurstelling afgesloten. De Italiaanse motorsportlegende leek op weg naar een goede uitgangspositie, maar zag zijn snelle rondetijd geschrapt worden wegens het overschrijden van de track limits. Daardoor moet hij met zijn teamgenoten vanaf de achterste regionen starten.

Tijdens de kwalificatie wordt de startvolgorde bepaald aan de hand van het gemiddelde van de snelste rondetijden van de drie coureurs per auto. In elk van de drie sessies, Q1, Q2 en Q3, rijdt iedere coureur een snelle ronde.

Rossi dacht dat zijn team op weg was naar een sterk resultaat. Zijn rondetijd op het Portugese circuit had hem bovendien dicht bij de Mercedes-AMG GT3 van Max Verstappen en de BMW met startnummer 32 van zijn eigen teamgenoten kunnen brengen. "We zijn ontzettend teleurgesteld, want de ronde was goed en de weersomstandigheden waren prima. Het had ervoor gezorgd dat we heel dicht bij Verstappen en bij onze teamgenoten in de auto met startnummer 32 zouden starten. Het was dus een goede kwalificatie geweest”, vertelde Rossi na afloop.

De goede ronde van Rossi werd echter afgekeurd omdat hij bij bocht vier net buiten de baanlimieten terechtkwam. Volgens de Italiaan gebeurde dat toen hij dicht achter een andere auto reed en daardoor iets wijder uitkwam dan gepland. "Eerlijk gezegd had ik het wel een beetje verwacht. In de andere lastige bochten had ik steeds wat marge gehouden, maar bij bocht vier ging ik er net een klein beetje overheen. Ik zat dicht achter een andere auto, ging daardoor iets wijd en overschreed de track limits”, legde hij uit.

Rossi had na zijn snelle ronde nog een kans om een nieuwe tijd neer te zetten. Omdat hij aanvankelijk dacht dat zijn eerdere tijd geldig was, besloot hij echter niet direct aan een nieuwe snelle ronde te beginnen. Hij zat achter een andere auto en verwachtte tijd te verliezen als hij die zou proberen in te halen. "Ik had nog een ronde beschikbaar, omdat ik al een goede tijd had neergezet. Maar ik zat achter een andere auto en liet wat gas los. Ik dacht: ik heb al een rondetijd staan en verlies toch tijd als ik hem probeer in te halen”, aldus Rossi.

Toen hij hoorde dat zijn eerdere tijd was geschrapt, was het te laat om nog een competitieve ronde neer te zetten. Daardoor bleef zijn auto zonder geldige tijd achter en moest Rossi rekening houden met een startpositie helemaal achteraan. "We bleven zonder tijd achter en zullen als voorlaatste starten, op de zestigste plaats of zoiets”, vertelde hij.

Voor Rossi is het vooral zuur dat zijn team volgens hem mee had kunnen doen om een betere startpositie. Hij had zich verheugd op de mogelijkheid om in de race in de buurt van Verstappen te komen. "Het is jammer, want we hadden met Verstappen kunnen vechten. We zaten er vlakbij en dat was geweldig geweest. Maar uiteindelijk is het zo gelopen”, besloot Rossi.

De seizoensfinale van de GT World Challenge Europe in Portimão is een endurance-race van drie uur. De wedstrijd begint om 18.00 uur Nederlandse tijd en staat gepland om rond 21.00 uur te eindigen.

C
Celine Boerboom
Redactie RaceXpress
Meer over Autosport→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×