Formule 1

Helmut Marko en Bernie Ecclestone nog altijd lyrisch over Max Verstappen: 'Hij blijft de beste'

Uitgegeven door Tygo Bekkema • 2 augustus 2026 07:02

Ondanks een achterstand van 110 WK-punten op Kimi Antonelli is Max Verstappen volgens Bernie Ecclestone, jarenlang de drijvende kracht achter de Formule 1, en Helmut Marko nog altijd de sterkste coureur van de Formule 1. De voormalig Red Bull-adviseur wijst daarbij onder meer op Verstappens inhaalactie op Lewis Hamilton in Hongarije als een van de hoogtepunten van het seizoen.

#maxverstappen

De 95-jarige Ecclestone en de 83-jarige Marko hebben samen bijna een eeuw F1-ervaring en zijn het eens over de verhoudingen in 2026. Antonelli is hard op weg naar zijn eerste wereldtitel, maar dat doet volgens hen niets af aan de kwaliteiten van Verstappen, de Nederlander steekt in hun ogen nog altijd boven de rest van de grid uit.

,,Antonelli wordt wereldkampioen, Verstappen blijft de sterkste coureur van het veld”, zeggen Marko en Ecclestone tegenover Blick. Marko is bovendien onder de indruk van hoe Verstappen zich in Hongarije onderscheidde, met name in zijn duels met Hamilton.

,,De manier waarop Max Hamilton op dit smalle circuit twee keer uitremde, behoort tot de hoogtepunten van 2026”, stelt Marko. Volgens hem laat het seizoen bovendien zien dat de Formule 1 weer aantrekkelijker is geworden om naar te kijken. Waar hij vroeger regelmatig kritisch was, is hij nu juist positief over het spektakel op de baan.

,,Het enthousiasme van de fans fascineert mij. De races zijn meestal spannend. Ook in Hongarije, waar het vroeger vaak een optocht zonder inhaalacties was.” Ecclestone sluit zich daarbij aan. Hij geniet naar eigen zeggen van het huidige seizoen en ziet samen met Marko vooral hoe indrukwekkend Antonelli zich ontwikkelt. Beiden zijn onder de indruk van de snelheid en onbevangenheid van de negentienjarige Mercedes-coureur.

Ondanks drie podiumplaatsen in de laatste vier races geldt Verstappen bij de Britse bookmakers inmiddels als een grote outsider voor de wereldtitel. Met een achterstand van 110 punten op Antonelli staat de viervoudig wereldkampioen op 43 tegen 1. ,,Met zulke odds moet ik misschien toch weer eens een weddenschap plaatsen. Maar helaas wordt het voor Max heel moeilijk”, aldus Ecclestone.

 

Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS