Aston Martin weerspreekt gewaagde suggestie van Carlos Sainz: 'Dat denk ik niet'
Uitgegeven door Tygo Bekkema • 1 augustus 2026 18:02
Carlos Sainz riep zijn Williams-team op tot actie door te stellen dat Aston Martin na de upgrades in Hongarije nu het beste chassis van het middenveld heeft. Mike Krack, op het circuit doorgaans de lijnen uitzet namens Aston Martin, wijst die claim resoluut van de hand, ondanks dat data van Fernando Alonso Sainz' uitspraak juist leken te ondersteunen.

Aston Martin introduceerde in Hongarije het aangekondigde updatepakket voor de AMR26, bestaande uit zestien onderdelen. De introductie pakte positief uit: het team stak Cadillac en Williams voorbij en mengde zich op de Hungaroring met Haas en Alpine.
,,Aston ging van een slechtere downforce en een slechter chassis dan wij naar op dit moment de beste downforce van het middenveld”, stelde Sainz tegenover internationale media. Krack kreeg die uitspraak voorgelegd, maar deelde de mening niet. ,,Ik denk het niet”, reageerde hij.
Een opvallende reactie, gezien wat Alonso eerder had gezegd na zijn eerste rit met de B-spec AMR26. ,,We moeten de data nog beter bestuderen. Maar ik denk niet dat er nog een groot tekort is in de bochten ten opzichte van de top van het middenveld — wat onze eerste ambitie is. Ik denk dat we dat tempo kunnen bijhouden.”
Ongeacht de werkelijke positie van Aston Martin verklaarde Krack dat het belangrijkste doel voor Hongarije wel is gehaald. ,,We kwamen hier met als doel om weer te gaan racen. Dat hebben we bereikt. Het updatepakket werkt. Nu moeten we de volgende stappen zetten.”
Gevraagd hoeveel potentieel er al uit het pakket is gehaald, vervolgde hij: ,,Dat is moeilijk te zeggen. We weten het pas bij de volgende races. We zijn afgelopen weekend wat tijd kwijtgeraakt met Lance na het probleem in VT1, waardoor hij niet in VT2 kon rijden. We gaan ermee verder en kijken in Zandvoort of we meer uit het pakket kunnen halen.”





Reacties (0)
Wees de eerste die reageert.