IMSA: Tom Blomqvist zet de #60 Acura ARX-06 op de eerste startplek in Indianapolis

Tom Blomqvist heeft zich verzekerd van een start vanaf de eerste rij met de #60 Acura ARX-06 voor de TireRack.com Battle on the Bricks van zondag op de Indianapolis Motor Speedway. Hij kwalificeerde de Acura Meyer Shank Racing with Curb Agajanian als eerste voor de voorlaatste race van het IMSA WeatherTech SportsCar Championship-seizoen 2026.
Blomqvist en Colin Braun zijn op zoek naar hun eerste overwinning van het jaar én naar de eerste zege voor de geëlektrificeerde Acura ARX-06 op de Brickyard. Vorig jaar, toen de race nog over zes uur ging, behaalden zij een sterke derde plaats.
De zusterauto, de #93 Acura ARX-06 van Nick Yelloly en Renger van der Zande, start vanaf de vijfde plaats. Zij gaan op jacht naar hun tweede overwinning van het seizoen, nadat ze eerder dit jaar de Acura Grand Prix of Long Beach wisten te winnen.
Hoewel Yelloly al twee keer eerder op het podium stond, zullen hij en teamgenoot Van der Zande proberen de strijd om de kampioenschapstitel van het team kracht bij te zetten met een overwinning.
De #93 ARX-06 rijdt tijdens de laatste twee races van het jaar met een speciale ‘Thank You’-livery. Daarmee wordt het einde gemarkeerd van Acura’s deelname aan het IMSA WeatherTech SportsCar Championship. In die periode behaalde Acura maar liefst 14 team-, coureurs- en constructeurstitels, 33 overwinningen en 44 polepositions. Daarnaast won het merk drie keer de grootste krachtmeting van de serie: de Rolex 24 at Daytona.
Tom Blomqvist: (#60 Acura Meyer Shank Racing with Curb Agajanian Acura ARX-06): “Geweldig werk van iedereen bij Acura Meyer Shank Racing. We hebben de kwalificatie perfect uitgevoerd. Onze voorbereiding tijdens de vrije trainingen was goed. De auto had een goed tempo, dus het kwam vooral aan op mij en het team om alles goed uit te voeren, en gelukkig is dat gelukt."
"Ik denk dat we tijdens onze kwalificatierun een goede strategie hebben gehanteerd. Ik ben gewoon blij dat ik het voor iedereen heb kunnen afmaken. We gaan nu de laatste paar races van het seizoen in, dus het voelt goed om onderweg een aantal van dit soort kleine overwinningen te boeken. Laten we het morgen afmaken.”
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Baku. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Lewis Hamilton wijst cruciale fout aan bij inhaalactie van Max Verstappen

´Max Verstappen wijst lucratief contractvoorstel van Red Bull af´

Coureur en baaneigenaar Rob Lucassen blijft vernieuwen bij Kartclub Ulrum en is dit weekend zelf actief in de 250cc Superkarts




