Max Pasternak knokt zich in Kerpen naar knappe podiumplaats: "Ik ging sowieso niet opgeven"

KERPEN – Een grote crash in de eerste bocht, gevolgd door een sterke opmars: Max Pasternak heeft een fraaie podiumplaats gepakt tijdens de vijfde ronde van de GK4 Kart Series. Het achtjarige karttalent uit Nieuwerkerk aan de IJssel werd op het beroemde circuit van Kerpen knap derde in de Mini Rookie-klasse.
"Daar ben ik superblij mee, want ik had het echt niet verwacht", blikte Max terug op zijn prestatie. "Ik dacht dat ik gewoon weer zevende zou eindigen of zo, maar ik ging sowieso niet opgeven. In de finale gaat er soms iets mis. Soms gaat het goed, maar dan slip ik en dan kan ik wel verder rijden, maar sta ik weer achteraan."
Deze keer bleef Max echter nagenoeg foutloos en dat leidde tot een welverdiende podiumplaats. Het hele weekeinde had er al goed uitgezien voor de coureur van topteam WJS Racing. "In de vrije training was ik snel, rond P5 of P6", legde hij uit.
Dat kwam mede doordat hij het circuit vooraf goed had leren kennen. "Ik had al een paar keer op deze baan getraind, want ik had een tijdje geen wedstrijden gereden vanwege school en andere dingen. Door het trainen had ik de afstelling al een beetje gevonden voor dit weekend."
In de kwalificatie snelde de snelle Zuid-Hollander naar de vierde tijd. Vanaf die vierde plek startte hij de eerste heat, maar door foutjes eindigde hij als zevende en in de tweede heat vertrok hij opnieuw van de zevende plek. Hij won wat plekken, maar viel uiteindelijk terug naar de zevende positie.
Zo mocht Max ook de finale als zevende beginnen. Die begon met de nodige consternatie. "In de eerste bocht was er een grote crash, waardoor ik meteen drie plekken won en meteen al op de vierde plek reed", verduidelijkte hij. "Daarna ging ik nog een plekje omhoog en was ik derde."
Lang duurde dat niet, want onderweg raakte Max zijn podiumpositie weer kwijt. Al werkte dat verlies bij hem juist goed. "Soms word ik in de finale door dat soort dingen erg boos en dan rijd ik opeens heel goed. Dat was vandaag ook zo. Iemand had mijn podiumplek 'gestolen', dus ik werd superboos."
Toen kwam het erop aan die podiumplaats terug te pakken. Max deed dat door slim te leren van de rijder voor hem. "Ik ging de racelijn volgen van de jongen die me ingehaald had. Dan elke keer ietsjes later remmen en eerder op het gas."

Hij profiteerde daarbij van een foutje van die rijder, die dacht dat het al klaar was terwijl er nog een ronde te gaan was. Zo kon Max die positie alsnog pakken. Daarna volgde een hard maar eerlijk gevecht met de nummers vier en vijf.
Max kwam uiteindelijk als derde over de streep. "Toen ik over de finish kwam, was ik heel blij", zei het karttalent. Dat hij zijn podium op deze piste pakte, lag misschien ook wel voor de hand, want Kerpen ligt hem wel. "Het is een heel leuke baan. Ik vind het vooral leuk om hard over de kerbs te gaan, want dan stuitert de kart ook een beetje."
Zijn volgende race is de zesde ronde van de GK4 Kart Series. Die wordt gehouden op het circuit van Mariembourg, een baan die hem wel ligt. "Mariembourg vind ik een leuke baan, want de eerste bocht is een volgasbocht. Hopelijk haal ik daar opnieuw het podium!"
Max Pasternak bedankt hoofdsponsor Pasternak Consultancy, sponsor Inseca, zijn broer en coach Bram Pasternak, zijn vader en moeder, Willem Jan Schoots, Sinan van der Raad en de rest van het topteam WJS Racing.
Max Pasternak komt uit voor Pasternak Consultancy en Inseca.
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Madrid. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Champagnedouche voor Mauro Vertriest na zege in Kerpen; Arthur Vander Schelden sterk naar topvijf positie!

Nooit opgeven! Jamal Smaili knokt zich van laatste plaats naar P2 in Kerpen: "Springen van blijdschap"

Mattiz Blanckaert grijpt in Kerpen zijn eerste podium in GK4 Kart Series: "Ik heb eindelijk die podiumplek"



