Jenson Button wijst op grote zelf toegebrachte fout in mentaliteit Lando Norris
Uitgegeven door Bas Kaligis • 13 januari 2024 06:02
Jenson Button gelooft dat wat Lando Norris tegenhoudt, is dat de McLaren-coureur te streng is voor zichzelf. De overdreven kritiek van Norris op zijn prestaties was een thema in 2023, waarbij de McLaren-coureur zelfs ongelukkig leek als hij op het podium eindigde.

Maar Button vindt dat Norris' mening geen eerlijke weerspiegeling is van zijn kunnen. Hij suggereert dat hij goed genoeg is om een race te winnen. Norris heeft nu 13 podiumplaatsen behaald zonder te winnen, hetzelfde aantal als Button had voor zijn eerste overwinning in 2006.
Button maakte deel uit van het team toen Norris voor het eerst een auto testte en is zich bewust van het talent dat hij tentoonspreidt, maar hij vindt dat Norris te hard is voor zichzelf. "Lando is echt een extreem talent", vertelde Button aan Sky Sports F1. "Ik houd hem in de gaten sinds de eerste keer dat hij achter het stuur van een Formule 1-auto zat. Dat was in Hongarije, omdat ik toen voor het team racete. Het is verbazingwekkend hoe snel hij het onder de knie kreeg. Maar hij is ook een echte denker. Soms doet hem dat pijn omdat hij te veel naar zichzelf kijkt en zich zorgen maakt dat hij niet goed genoeg is. Maar dat is hij wel. Hij is uitzonderlijk goed en ik kan niet wachten om hem in een auto te zien die voor overwinning kan vechten."
Over wanneer die eerste overwinning er komt, gaf Button toe dat het moeilijk was met zo'n dominante coureur en team voor zich. "Als je tweede kunt worden, is dat een goed uitgangspunt. Maar je hoopt dat het niet eeuwig zo doorgaat."




