George Russell volgde instructies van wedstrijdleiding niet op, ook Kimi Antonelli komt weg met waarschuwing

Mercedes-coureur George Russell heeft een waarschuwing gekregen van de FIA-stewards na een onderzoek naar zijn actie in de kwalificatie voor de Grand Prix van Spanje.
Russell werd na de kwalificatie opgeroepen omdat hij de instructies van de wedstrijdleiding niet had opgevolgd. Het ging om de manier waarop hij bij bocht 5 terugkeerde op de baan, nadat hij was uitgeweken voor een naderende auto.
De Brit kwam bij het terugkeren links van de pion in de runoff de baan op, in plaats van eromheen te rijden zoals de procedure voorschrijft. Tijdens de hoorzitting verklaarde hij dat hij die kortere route koos omdat hij vreesde de auto achter hem te hinderen. De stewards betrokken bij hun oordeel onder meer de boordradio, de tijdmeting en de camerabeelden in de auto.
Russell gaf voor de stewards toe dat hij wel om de pion had kunnen rijden. Daarmee stond de overtreding vast en volgde een waarschuwing.
Bij Mercedes stonden beide coureurs onder de loep. Ook Kimi Antonelli werd opgeroepen, voor vermeend onnodig langzaam rijden, en kwam weg met een waarschuwing. Datzelfde gold voor Gabriel Bortoleto van Audi. Hij moest in het middensector voorrang verlenen aan een andere auto en haalde daarna de vereiste deltatijd niet. Na deze uitspraken start Antonelli zondag vanaf de eerste startrij, naast polesitter Lando Norris. Russell begint als zesde, Bortoleto als twaalfde.
De stewards lieten weinig twijfel bestaan over hun afweging: “De coureur handelde te goeder trouw, maar het was voor hem mogelijk geweest de voorgeschreven route te volgen.”
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Madrid. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Max Verstappen wil meer inbreng van coureurs bij circuitontwerp: Max geeft aan waar de pijnpunten liggen!

Toto Wolff zegt dat Mercedes er net als Ferrari voor lul had kunnen staan

TIJDSCHEMA Formule 1 Grand Prix van Spanje: zo laat komt Max Verstappen in actie op de Madring!



