Ferrari F1-teambaas Arrivabene: "Na een reeks van incidenten in 2018, hopen we op..."
Uitgegeven door Peter Vader • 18 december 2018 06:20
Maurizio Arrivabene denkt dat een reeks van incidenten er voor gezorgd heeft dat Ferrari niet de F1 titel kon grijpen in 2018. Sommigen denken dat het grootste probleem van de mislukte poging om de wereldtitel te veroveren in het afgelopen F1 seizoen, de fouten van Sebastian Vettel waren. Teambaas Arrivabene is het ermee eens dat 'rijdersfouten' een probleem vormden, maar hij zei tegen Sportsmole.co.uk ook dat dat een te simplistische analyse is.
Incidenten
"We hadden afgelopen seizoen het incident met onze monteur Cigarini, daarna verloren we onze president Marchionne, die mij naar Ferrari haalde, hij overleed en liet een een groot gat achter. Toen verloren we aan de vooravond van de GP van Austin ook nog één van onze ingenieurs," vertelde hij La Gazzetta dello Sport."Er gebeurden zo veel dingen die buiten onze macht lagen en die de controle over het racen overstegen. Het is mijn vurige wens dat het geluk ons een beetje meer zal helpen in het komende seizoen," voegde de Italiaan eraan toe.
Speculaties
Arrivabene verwierp dus de speculaties dat Ferrari een revolutie onder zijn personeelsbestand nodig heeft, om de titel in 2019 te behalen. "Bij het organiseren van het toekomstige team werk ik meer met een folie dan met een zwaard," zei hij, "waarbij het focussen op een jongeman als Leclerc op zichzelf al een revolutie is."




