Saab failliet, Spykertopman Muller gooit de handdoek
Het al tijden in problemen verkerende Saab lijkt definitief failliet. Twee jaar geleden nam Spyker het Zweedse merk over van General Motors maar een herrijzenis kwam nimmer tot stand. Victor Muller, in het verleden teambaas van het Spyker F1 Team, ondernam de afgelopen periode nog een laatste reddingspoging maar GM wees het voorstel af.
Om Saab te redden had Muller de Chinese fabrikanten Pang Da en Youngman bereid gevonden Saab over te nemen maar GM weigerde daar in mee te gaan. De technologie van GM, onder meer in Opels ingebouwd, zou op die manier in China terecht komen terwijl het Amerikaanse bedrijf de patenten op de onderdelen in handen heeft. Door de tegenwerking heeft Muller de handdoek in de ring gegooid en het faillissement aangevraagd, dat waarschijnlijk op korte termijn uitgesproken gaat worden door de Zweedse rechters.
Zandvoort-weekend
Elke ochtend het raceweekend in je mail
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Zandvoort. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
C
Casper Bekking
Redacción RaceXpress
Comentarios (0)
Wees de eerste die reageert.
Más de Autosport

De GT World Challenge-titelstrijd ligt volledig open: Mercedes-AMG, Porsche en Ferrari stevenen af op een zinderende ontknoping

ADAC GT4 Germany begint op de Nürburgring aan de beslissende fase van het seizoen

NLS: Car Collection Motorsport sacude al grupo líder durante la Nürburgring Langstrecken-Serie

Condiciones difíciles, choques, penalizaciones en SUPER GT en Fuji Speedway - Nissan ya enfoca la próxima carrera en Suzuka
Más noticias
04-08




