Mooie start voor Team Bleekemolen tijdens opening NASCAR Euro Series in Valencia
Uitgegeven door Bart • 20 april 2026 08:50
Team Bleekemolen kan terugkijken op een mooi openingsweekend in de NASCAR Euro Series op Circuit Ricardo Tormo in Valencia. Zo stonden Melvin de Groot, Michael Bleekemolen en Sandro Tavartkiladze op het podium en gaat de #69 auto aan de leiding van het Endurance-klassement. En dat na een lastige start van het weekend.

Sebastiaan Bleekemolen blikt terug op het eerste raceweekend van het seizoen. "Met name met de #69 hebben we op de testdag weinig meters kunnen maken door technische problemen. Later bleek ook dat de nieuwe motor simpelweg niet snel genoeg was. Tussen de kwalificatie en race 1 hebben we in 1,5 uur de motor gewisseld, echt topwerk van het team, en dat leverde direct resultaat op."
"Met de #69 liepen we daardoor eigenlijk het hele weekend een beetje achter de feiten aan. Persoonlijk had ik mijn slechtste kwalificatie ooit met P18, maar in race 1 ben ik sterk naar voren gekomen en uiteindelijk P6 gefinisht. Dat was een mooie race, ook met een startcrash waar ik goed van kon profiteren. In race 2 moest ik vanaf P10 starten en dat werd een lastigere race. Na de safety car had ik simpelweg niet de snelheid, waardoor we te veel tijd verloren en niet verder naar voren konden komen."

Podiums waren er ook voor Team Bleekemolen. "Melvin heeft het goed gedaan met een tweede en derde plaats in de Legend Trophy en ook in het algemeen klassement scoorde hij solide resultaten. We missen nog wat snelheid, maar daar wordt aan gewerkt. Met Melvin sta ik na dit weekend aan de leiding in het Endurance-kampioenschap, wat natuurlijk een mooie start van het seizoen is. In de #76 heeft mijn vader Michael het ook uitstekend gedaan, met onder andere een derde plek in de Legend Trophy in race 1. Zijn pace was gewoon goed, dus daar zijn we heel tevreden over."
In de #72 kwamen de twee Sandro's uit Georgië, Sandro Tavartkiladze en Sandro Kajaia, sterk voor de dag. "Sandro Tavartkiladze pakte op zondag de winst in de Master-klasse. Op zaterdag had hij pech met een startcrash, maar hij heeft zich sterk herpakt."
Verder viel Vinnie Meskelis echt op. De Amerikaanse-Braziliaan deelt de #76 Ford Mustang met Michael Bleekemolen en is een groot talent. "Helaas werd hij in race 1 uitgeschakeld bij de startcrash, maar in race 2 reed hij van P23 naar P7, echt indrukwekkend. Hij heeft de snelheid om dit seizoen zeker podiums te gaan pakken in de V8GP-klasse."

Net als de laatste races van 2025 komt Robin Bleekemolen dit jaar uit in de Rookie Challenge. Het circuit in Valencia was nieuw voor de dochter van Sebastiaan. "Robin heeft vooral als doel om veel te leren en zich verder te ontwikkelen in de auto. Ze zit er eigenlijk meteen al hartstikke goed bij. Ze had nog nooit op Valencia gereden, wat toch een vrij technische baan is, maar ze had het circuit snel onder de knie en liet direct mooie rondetijden zien. Uiteindelijk is ze vijfde geworden in het klassement. Dat lijkt misschien wat verder van het podium, maar ze had met name in de laatste sessie veel last van verkeer. Na de tweede sessie lag ze zelfs op podiumkoers, dus er had zeker meer ingezeten."
Al met al was het weekend waar Team Bleekemolen mee verder kan. "We hebben dit weekend absoluut veel geleerd. Door een aantal reglementswijzigingen en de late levering van onder andere de #69 zijn we er nog niet helemaal, maar het perspectief is goed en we gaan zeker een mooi seizoen tegemoet. We hebben veel prijzen gepakt en een goed gevoel aan het weekend overgehouden. De volgende race is op Paul Ricard en daar kijken we al naar uit."





