Autosport Internationaal Toerwagens • NASCAR

Nascar-legende Tony Stewart keert terug in Daytona: "Toen ik stoeltje kreeg aangeboden, twijfelde ik geen moment"

Uitgegeven door HJ van Keulen • 14 januari 2026 17:02

In wat ongetwijfeld zal worden gezien als een van de populairste ‘aantrekkingen’ in de autosport, heeft Kaulig Racing dinsdag aangekondigd dat drievoudig NASCAR Cup Series-kampioen en NASCAR Hall of Famer Tony Stewart terugkeert naar de sport tijdens de Daytona Speedweeks. Hij zal daarbij een Kaulig Racing RAM-truck besturen in de **Fresh from Florida 250**, de seizoensopener van de NASCAR CRAFTSMAN Truck Series op 13 februari (19.30 uur ET op FS1, MRN en SiriusXM NASCAR Radio).

Hall of Famer Tony Stewart keert terug in NASCAR tijdens Daytona

Stewart, tweevoudig winnaar in de Truck Series, maakt hiermee zijn eerste start in de CRAFTSMAN Truck Series sinds 2005 en zijn eerste NASCAR-optreden van welke aard dan ook sinds zijn afscheid als fulltime coureur, na een van de meest roemrijke en succesvolle carrières in de NASCAR-geschiedenis.

De inmiddels 54-jarige Stewart is tegenwoordig teameigenaar, fulltime coureur en titelkandidaat in de National Hot Rod Association (NHRA). Deze race markeert zijn eerste NASCAR-optreden sinds de seizoensfinale van de NASCAR Cup Series in 2016 op Homestead-Miami Speedway.

“Ik heb op Daytona zo ongeveer alles met vier wielen gereden, maar nog nooit een truck. Toen mij een zitje werd aangeboden in de nieuwe RAM voor hun eerste race terug in NASCAR, twijfelde ik geen moment,” aldus Stewart, die 19 overwinningen behaalde op Daytona International Speedway in onder meer de NASCAR Cup Series, de O’Reilly Auto Parts Series en de International Race of Champions (IROC).

“Het Free Agent-programma van RAM is opnieuw een geweldige manier voor mij om scherp te blijven en tegelijk plezier te hebben.”

Stewart is de eerste van een nog aan te kondigen, prestigieuze lijst van bekende coureurs of ‘Free Agents’ die dit jaar eenmalige optredens zullen maken in een van de vijf RAM-trucks die Kaulig Racing inzet in de CRAFTSMAN Truck Series. Brendan ‘Butterbean’ McQueen, Daniel Dye en Justin Haley rijden in 2026 het volledige seizoen voor het team in RAM-trucks.

In een innovatief programma dat RAM gebruikt bij zijn terugkeer naar fulltime NASCAR-competitie, zal een andere zitplaats worden toegekend aan de winnaar van het nieuw geïntroduceerde **‘Race for the Seat’**-programma.

“Tony Stewart in een van onze RAM-trucks hebben is het soort droomscenario waar je van hoopt,” zei Kaulig Racing-eigenaar en oprichter Matt Kaulig.

“Hij is een legende – zijn naam alleen al brengt energie in de sport. We kunnen niet enthousiaster zijn dat hij deel uitmaakt van ons team nu we richting Daytona gaan voor onze eerste race. Dit wordt absoluut iets om naar te kijken.”

Niet verrassend heeft Stewart ook in zijn korte Truck Series-loopbaan een indrukwekkend palmares: twee overwinningen (in Richmond, Virginia in 2002 en 2003) in slechts zes starts. In zijn laatste Truck Series-race in 2005 op Dover, Delaware eindigde hij als tweede.

“We keren niet zomaar terug naar de baan; we herschrijven het draaiboek,” zei Tim Kuniskis, Head of American Brands, SRT Performance, NA Marketing and Retail Strategy bij Stellantis.

“Tony als eerste Free Agent binnenhalen zal een enorme hoeveelheid enthousiasme losmaken, en dat is precies waarom we dit programma hebben opgezet – zodat fans een van hun favoriete coureurs aller tijden weer achter het stuur kunnen zien, maar dit keer in een RAM-truck.

“Dit gaat over het eren van een nalatenschap. Tony staat voor doorzettingsvermogen, vastberadenheid en de pure geest van racen – pure adrenaline voor de fans.”

De eerste activiteit op de baan van het seizoen voor de CRAFTSMAN Truck Series vindt plaats op Daytona International Speedway met een training van 50 minuten op donderdag 12 februari om 17.00 uur ET.

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS