Red Bull-reünie? Daniel Ricciardo overweegt comeback op Le Mans: 'Op mijn eigen voorwaarden'

Daniel Ricciardo sluit een terugkeer in de autosport niet langer volledig uit. De voormalig Formule 1-coureur denkt zelfs aan een eenmalige deelname aan de 24 uur van Le Mans. Niet voor een volledig seizoen, maar vooral om opnieuw plezier te beleven aan het racen.
Dat vertelt de Australiër in de podcast *Beyond The Grid*. Ricciardo, die inmiddels twee jaar geleden zijn laatste autorace reed, geeft toe dat hij steeds meer vrede heeft met het einde van zijn Formule 1-carrière. Toch lonkt er mogelijk nog een nieuw avontuur.
"Een jaar geleden had ik gezegd: ik zet nooit meer een helm op, ik ben klaar", aldus Ricciardo. "Maar het zou mooi zijn om mijn racecarrière op mijn eigen voorwaarden af te sluiten. Om iets te doen waarbij ik glimlach en gelukkig ben als ik mijn helm afzet."
Een volledig kampioenschap spreekt hem voorlopig niet aan. Een eenmalige deelname aan Le Mans ziet hij daarentegen wel zitten. Vooral het samenwerken met andere coureurs spreekt hem aan. Waar teamgenoten in de Formule 1 in zekere zin elkaars concurrenten zijn, draait endurance racing volgens Ricciardo veel meer om samenwerking, het delen van informatie en elkaar helpen.
Verstappen en Vettel als teamgenoten?
Ricciardo wil bovendien niet uitsluiten dat hij samen met bekende gezichten aan de start zou verschijnen. Max Verstappen staat daarbij hoog op zijn verlanglijstje.
"Uiteraard is Max een naam die hoog op de lijst zou staan", vertelt de Australiër. Ook Sebastian Vettel komt ter sprake als mogelijke teamgenoot. Ricciardo reageert enthousiast op dat idee en noemt het een mooie Red Bull-reünie.
Een beslissing heeft hij echter nog niet genomen. Ricciardo benadrukt dat een comeback vooral vanuit zijn eigen motivatie moet komen en niet om anderen tevreden te stellen. Bovendien weet hij dat zijn competitieve instelling niet zomaar verdwenen is.
"Zou ik naar Le Mans gaan om gewoon mee te doen en blij te zijn dat ik erbij ben, of zou ik proberen te winnen?", vraagt hij zich hardop af. Van een terugkeer is op het moment absoluut geen sprake. De komst van de voormalig F1-coureur naar het Circuit de la Sarthe zou een geweldige aanvulling zijn.
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van São Paulo. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Audi pakt uit voor GP Brazilië met speciale helmen voor Gabriel Bortoleto en Nico Hülkenberg + FOTO'S

Weersvoorspelling GP van São Paulo: zware regen- en onweersbuien verwacht

Valtteri Bottas over toekomst bij Cadillac: "Alles moet nog worden bevestigd door de grote bazen in de VS"

