Formule 1

Mercedes had Max Verstappen graag willen verschalken: "Achteraf de verkeerde tactiek"

Uitgegeven door Bart • 20 augustus 2020 04:03

Max Verstappen wist Valtteri Bottas bij de start van de Spaanse Grand Prix te passeren en hield die tweede positie tot de finish vast. De Fin verprutste zijn start, maar de strategische mensen van Mercedes hadden verschillende opties om de Red Bull-coureur terug naar P3 te verwijzen. Met alle kennis achteraf is de verkeerde strategie gevolgd, zo geeft strategist James Vowles aan op de website van Mercedes.



Volgens Vowles heeft Mercedes de kans op een undercut laten liggen. "Toen Valtteri terugzakte naar P3 hebben we alle opties overwogen en eigenlijk waren er maar twee serieuze opties. De eerste is om een langere eerste stint te rijden en Verstappen tot een vroege stop te dwingen. Als je dan langer doorrijdt, kun je een overcut doen en hem op de baan inhalen."

"De tweede optie is de undercut en die is meer bekend bij iedereen", vervolgt Vowles. "Maar om dat te doen, moet je dicht op je voorganger zitten. Het lukte Valtteri niet om in zijn eerste stint dichtbij Verstappen te komen. Hij moest zich door verkeer heen vechten en dat vraagt meer van de banden. Aan het einde van de tweede stint was de mogelijkheid op een undercut er wel. Het was een kleine kans. We hebben erover gesproken, maar er hing ook regen in de lucht en daardoor hebben we die kans niet benut. Achteraf gezien was het de verkeerde keuze. In ronde 39 hadden we de undercut kunnen doen."

Verstappen ging in ronde 41 voor de tweede keer naar binnen voor mediums. Bottas volgde in ronde 48 en switchte naar softs. Ondanks de zachtere compound kon de Fin het gat niet meer dichten. "Dat verbaasde ons wel een beetje", aldus Vowles. "De temperatuur was wat gezakt en we hadden het gevoel dat de tweede plaats er nog in zat. Maar Valtteri kon niet de tijden rijden om dichterbij Verstappen te komen. Hij moest zelfs opletten dat zijn banden niet oververhit raakten."

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS