Ferrari-CEO Benedetto Vigna spreekt geruchten over breuk met Fred Vasseur tegen

Ferrari-CEO Benedetto Vigna spreekt geruchten tegen dat zijn relatie met teambaas Fred Vasseur verstoord zou zijn. Of de Fransman volgend jaar nog aan het roer staat, liet Vigna in een interview met Italiaanse media echter in het midden.
In de paddock gaan al weken geruchten rond dat Vasseur na zijn vierde seizoen als teambaas plaatsmaakt. Volgens die berichten werkt Ferrari aan een opvolgingsplan, waarbij Vasseur mogelijk een andere rol binnen het bedrijf krijgt. WEC-baas Antonello Coletta geldt als belangrijkste kandidaat, maar ook een promotie van Jérôme d'Ambrosio wordt genoemd. Italiaanse media suggereerden bovendien dat de verhouding tussen Vasseur en zijn bazen, voorzitter John Elkann en vooral Vigna, was bekoeld.
Vigna noemt dat "fake news". Hij vertelde over een diner met Vasseur, waarbij hij een bericht onder ogen kreeg waarin stond dat de twee elkaar niet konden uitstaan. Hij las het dus terwijl hij met diezelfde Vasseur aan tafel zat. Zijn reactie was een glimlach.
Ook Charles Leclerc en Lewis Hamilton spraken zich in Maleisië lovend uit over Vasseur. Hamilton vond wel dat de huidige managementstructuur misschien eens tegen het licht moest worden gehouden en zei dat hij zelf veranderingen zou doorvoeren. Welke, hield hij voor zich. Vasseur reageerde in de persconferentie: "Ik denk dat het een fout zou zijn om naar iemand of iets te wijzen. In goede tijden winnen we als team, in slechte tijden lijden we als team."
Op de vraag of hij genoeg zeggenschap heeft, zei Vasseur: "Eerlijk gezegd is de relatie met mijn bazen, Benedetto en John, heel goed. We hebben dagelijks contact en ik kan absoluut niet klagen over de organisatie." Ferrari organiseerde eerder die week al een persmoment met communicatiedirecteur Maria Conti. Het contract van Vasseur loopt tot eind 2027.
Op de vraag of Vasseur volgend seizoen teambaas blijft, antwoordde Conti: "Het standpunt van Ferrari is duidelijk en verandert niet. Ik heb Benedetto en John niet bij me, maar ik zit op één lijn met de top en Ferrari heeft zijn keuzes gemaakt. Fred is teambaas en we bevestigen zijn leiderschap."
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Marina Bay. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Oliver Bearman voelt zich benadeeld door Haas-strategie: "Normaal neem je de gok met de tweede auto"

Tom Coronel wordt aan belofte herinnerd na zege van Max Verstappen: "Als Max nog een race wint, vreet ik een bezemsteel op"

Lando Norris en Max Verstappen hekelen softwarechaos: “Het is gewoon verschrikkelijk"


