Karting • Chrono

Voor Leo en Wout Kurstjens staat de ELE Rally met vetgedrukte hoofdletters op de kalender

Uitgegeven door Celine Boerboom • 29 mei 2026 07:30

ESCH - De ELE Rally staat met vetgedrukte hoofdletters genoteerd op de kalender van Leo en Wout Kurstjens. Vader Leo en zoon Wout uit Esch doen dan allebei mee aan de rally, die in de regio van Veldhoven / Eindhoven wordt gehouden. Het is een soort van thuisrally voor de racende familie. Aan de voorbereidingen ligt het niet! Leo behaalde in de Zuiderzee Rally een mooie tweede plek en Wout snelde onlangs bij de tweede ronde van het UKS naar een podiumplaats in de DD2.

Voor Wout en Leo Kurstjens de ELE Rally staat met hoofdletters in de agenda

Leo en Wout draaiden al goed warm: Wout, die in 2025 Nederlands kampioen werd, pakte dus al een podiumplaats bij het NK karting, terwijl vader Leo indruk maakte met de tweede plaats in zijn klasse tijdens de Zuiderzeerally met co-piloot Theo Dijkmans.

Voor Leo was het een intensieve voorbereiding. De omstandigheden speelden een grote rol in het verloop van de wedstrijd. “De middag ging goed, het was droog en alle proeven waren op asfalt, dus dat ligt ons wel. We zaten meteen overal in de top vijftien”, blikte hij terug.

Het beeld veranderde toen het weer omsloeg. “Het begon te regenen en we moesten de laatste proeven dus in het nat rijden. Dat was wel spannend, zeker omdat het de eerste keer was dat we dit in een Rally3-auto deden.” Ondanks die uitdagende omstandigheden wist Leo een knap resultaat neer te zetten. “Ik ben tweede geworden in de Rally3 en ook tweede in de Renault Clio-klasse. Uiteindelijk werden we zevende algemeen.”

Voor Leo was het pas zijn tweede deelname aan de rally, maar wel zijn eerste in de snellere Rally3-klasse. “Het wordt echt een stuk sneller”, benadrukte hij. Hij kijkt met vertrouwen vooruit naar de volgende uitdaging: de ELE Rally. “Daar gaan we weer in de Rally3 rijden en het hele seizoen meepakken. Een plek in de top twintig zou al mooi zijn, maar dit resultaat was wel heel bijzonder. Het was de eerste keer dat we alle proeven hebben gefinisht in deze klasse.”

Ook zoon Wout kende een sterke voorbereiding, maar dan op het kartcircuit. Naast zijn nationale programma rijdt Wout ook internationaal, onder meer in de UKS en de Rotax Euro-competitie. “Die eerste twee ronden zijn geweest in Cremona in Italië en Wackersdorf in Duitsland, maar er komen nog banen aan zoals Genk en Trinec in Tsjechië. Sommige ken ik al, maar Trinec is nieuw voor mij.”

Leo Kurstjens

Binnenkort komen de werelden van vader en zoon opnieuw samen tijdens de ELE Rally, waar ze net als vorig jaar samen aan de start verschijnen. Wout kijkt daar met plezier naar uit. “Vorig jaar werden we tweede, dus dat was heel goed. Die rally is echt speciaal, dus daar wil ik zeker weer in rijden.” Zelf komt hij uit in de Rally5-klasse.

Voor Leo is samen racen met zijn zoon het leukste aspect van de autosport. “Dat is het mooiste wat er is”, zei hij. “Om samen met je zoon deze sport te beoefenen.” En een leuk detail… Datzelfde geldt voor Theo Dijkmans die naast Leo in de cockpit zit. Diens zoon Max Dijkmans is op zijn beurt de navigator van Wout. Zo kunnen de twee families niet wachten om in actie te komen in de ELE Rally van komend weekend.

Bekijk HIER het leuke interview van vader en zoon: Leo en Wout Kurstjens!

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS