Nieuws

Kampioen Amesio Zani met drie titels in United Karting Series klaar voor de Grand Finals in Portugal! "Ik kom uit een echte racefamilie"

Door Bas Kaligis8 november 2026 · 17:36 uur3 min lezen
Kampioen Amesio Zani met drie titels in United Karting Series klaar voor de Grand Finals in Portugal! "Ik kom uit een echte racefamilie"

GENK – Beter kon zijn debuutseizoen in de kartsport amper worden: Amesio Zani ging tijdens de laatste ronde met maar liefst drie bekers naar huis. De elfjarige coureur uit Amsterdam won op het circuit van Genk de zevende ronde van de United Karting Series (UKS) in de Rotax Max Micromax-klasse en werd daarmee kampioen van de UKS, Nederlands kampioen en rookie-kampioen!

“Ik ben er heel blij mee”, zei Amesio direct na de finale in Genk van het gedeelde Nederlandse en Belgische kampioenschap Rotax Max. “Het is mijn eerste jaar karten en dan meteen zo goed. Dat had ik echt niet verwacht.”

Dat hij meteen zo voorin meedraait, verklaarde Amesio met één woord: oefenen. “Heel veel met de Engelsen meerijden, bij de BNL. Leren. Aanvallen. Dat helpt heel veel.”

Het karten zit bovendien in de familie. Zijn vader Sandro Zani was een succesvolle karter en racete zelfs in de Formule 3. “Mijn vader heeft vroeger ook heel veel gekart en is Europees kampioen geworden”, vertelde de snelle Amsterdammer trots. “Ik kom uit een echte racefamilie.”

De titel was zondag eigenlijk al binnen voordat hij ook maar een meter had gereden. Amesio hoefde alleen nog maar te starten in de drie races. “Vanaf ronde vier of vijf dacht ik dat ik misschien kampioen kon worden, want toen had ik al zoveel punten gepakt”, legde hij uit.

In Kerpen won hij de vijfde ronde en na de zesde ronde in Berghem had hij een grote voorsprong te pakken. "Ik stond vijftig punten voor in het Nederlands kampioenschap. De enige manier waarop ik de titel niet zou winnen was als ik drie keer uitviel, maar dat ging natuurlijk niet gebeuren.”

En dus had hij in Genk niets te verliezen. In de eerste heat werd Amesio zesde, in de tweede kwam hij als tweede over de streep, al leverde een tijdstraf hem uiteindelijk de vijfde plek op. In de finale mocht hij vervolgens als zesde starten.

De finale kende een spannend verloop. “Het was echt wel een beetje spannend aan het begin. Eerst reden twee andere jongens aan kop”, vatte Amesio samen. "Later had ik het geluk dat zij met elkaar gingen vechten.”

Zo werkte hij zich naar de koppositie. In de slotfase moest hij nog een concurrent van zich afhouden, en dat lukte. Dus kwam Amesio als eerste over de finish en pakte hij zo ook nog eens de dagzege. Dat de titel al binnen was, maakte die racewinst er niet minder belangrijk op. “Ik wil natuurlijk niet kampioen worden en dan niet winnen”, zei Amesio. “Dat zou een beetje raar zijn.”

Amesio Zani

Met de drie titels op zak, kon Amesio onbevangen uitkijken naar de Grand Finals, het officieuze WK voor Rotax Max-coureurs dat later deze week gehouden wordt in Portimao, Portugal. Aan zelfvertrouwen alvast geen gebrek. "Ik ben heel benieuwd. Ik ga gewoon mijn best doen en dan zie ik wel hoever ik kom."

Het wordt zijn laatste race in de Micromax-klasse, want volgend jaar maakt de talentvolle Noord-Hollander de overstap naar de Rotax Max Minimax-klasse. Amesio heeft al veel getest op een Minimax-kart. “Ik vind die kart veel leuker omdat-ie veel sneller gaat dan een Micromax-kart”, zei hij enthousiast.

“In de winter ga ik veel trainen, ook heel veel in de regen, want in de regen moet ik nog wat beter worden, vind ik.” Zijn doelen voor 2027 liegen er niet om. “Kampioen worden, Nederlands kampioen, rookie-kampioen en UKS-kampioen. En dan hopelijk bij de BNL een toppodium halen. Dat zou cool zijn! En een podium halen bij een Rotax Euro Trophy-race zou helemaal te gek zijn.”

Amesio bedankt zijn vader en moeder en zijn hele familie voor hun support, Max Timmermans en Birger Bouvin van Bouvin Power, en IPK karts voor de ondersteuning.

B
Bas Kaligis
Redactie RaceXpress
Meer over Karting & Talent→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×