Nieuws

"Als Nederlander kan ik nooit op tegen de ervaring van mijn Scandinavische collega's"

Door Bas Kaligis15 februari 2011 · 12:53 uur2 min lezen
"Als Nederlander kan ik nooit op tegen de ervaring van mijn Scandinavische collega's"
KARLSTAD - Het FERM Power Tools World Rally Team heeft tijdens de openingsronde van het FIA WK in de Rally van Zweden de eerste WK-punten vergaard. Dat ondanks dat vooraf niet meer dan 75 kilometer werd getest met de nieuwe Ford Fiesta RS WRC.


In één van de koudste edities van de Rally van Zweden uit de recente historie finishten Dennis Kuipers en navigator Frederic Miclotte op de dertiende plaats algemeen. Het team eindigde bovendien als achtste in het constructeurskampioenschap.

De Rally van Zweden staat al decennialang bekend als een rally voor sneeuwspecialisten. Dit gold meer dan ooit voor de editie van 2011. De sneeuwbuien in de nacht voor en tijdens de openingsdag zorgden drie dagen lang voor onvoorspelbare condities op de klassementsproeven.

Ervaring opdoen
Kuipers paste zijn strategie aan op deze nieuwe condities. Hij koos voor het opdoen van ervaring. “Dit is pas mijn tweede Rally van Zweden. Als Nederlander kan ik nooit op tegen de ervaring met het rijden op sneeuw en ijs van mijn Scandinavische collega’s”, aldus Kuipers.

Ondanks enig tijdverlies door een probleem met de turbodruk werd de openingsdag besloten op de zeventiende plaats. Na negen probleemloze proeven op zaterdag klom het Nederlands/Belgische duo naar de dertiende plaats in het algemeen klassement.

Vier WK-punten
Op zondag consolideerden Kuipers en Miclotte deze positie tijdens de zes proeven op de slotdag. Het betekende tevens dat het FERM World Rally Team tijdens het debuut - als eerste Nederlandse team in de historie - vier WK-punten mocht bijschrijven.

“Ik ben heel tevreden over hoe deze wedstrijd is gelopen”, zei Kuipers aan de finish in Karlstad. “Het is geweldig dat we punten hebben gepakt voor het constructeurkampioenschap. Daarnaast heb ik waardevolle ervaring opgedaan met de nieuwe auto. Ik kan eigenlijk alleen maar zeggen: de missie is geslaagd. Ik kijk uit naar de komende WRC-rally, volgende maand in Mexico.”

Het FERM Powertools World Rally Team is te volgen via www.fermwrt.com en op Twitter via http://twitter.com/officialferm
B
Bas Kaligis
RaceXpress editorial
Meer over Autosport
Comments (0)

Wees de eerste die reageert.

More news
30-07

Sebastien Ogier reunited with Julien Ingrassia in Rally Finland, Toyota eyes historic milestone in WRC battle

28-07

SPECIAL - Eifel Rallye Festival viert rallyhistorie met duizenden fans, iconische auto's en onvergetelijke, gepassioneerde verhalen

23-07

ENTRY LIST - Groep B-iconen en rallylegendes zorgen voor onvergetelijke tijdreis tijdens Eifel Rallye Festival in Daun

22-07

SPECIAL - Eifel Rallye Festival zet Daun komend weekend volledig op zijn kop met 160 legendarische rallyauto's en duizenden fans

19-07

Nog twee proeven scheiden Sami Pajari van historische eerste WK-zege na dominante dag in Rally Estonia + UITSLAG

18-07

FOTO'S - Pajari houdt Solberg knap achter zich en behoudt leiding na spectaculair duel in Rally Estland

18-07

FOTO'S - Sami Pajari zet Estse WRC-rally volledig naar zijn hand met zeven opeenvolgende zeges + UITSLAG

16-07

Terug in Estland wil Oliver Solberg opnieuw schitteren op de wegen van zijn grote WK-doorbraak vorig jaar

15-07

Wereldtop maakt zich op voor razendsnelle rallyweek, terwijl Toyota aast op dubbel succes in Rally Estonia

29-06

Ogier wint Acropolis Rally na thriller met Neuville en bezorgt Toyota perfect Griekenland-weekend + UITSLAG

28-06

Pech berooft Thierry Neuville van Griekse rallyzege na spannend duel met Sébastien Ogier tot het allerlaatste moment

28-06

Neuville houdt Ogier nipt achter zich en stevent af op bloedstollende slotdag in Griekse Acropolis Rally + UITSLAG

27-06

Lekke banden en pech teisteren concurrentie terwijl Neuville de leiding stevig in handen neemt + UITSLAG

×