Politiek spel in de Formule 1: Wie krijgt de centen?
Het concorde agreement is in de finale onderhandelingsfase terecht gekomen. De FIA heeft zijn handen inmiddels afgetrokken van het kostenplafond in de Formule 1, in ruil voor het hogere inschrijfgeld voor de topteams. Als enige heeft het team van Marussia F1 nog geen overeenkomst met Bernie Ecclestone voor de televisierechten.
Wordt hier een politiek spel gespeeld door de grote baas? Van de achterhoede teams, wordt Marussia op dit moment als de sterkste gezien. Mogelijk is het een spel om de topteams financieel te compenseren.
Wanneer het team niet met de Engelsman tot overeenstemming weet te komen, zal dit leiden tot een controversiële situatie. Het team zal dan het enige team zijn dat niet ingestemd heeft met verdeling van de televisie inkomsten. Ondanks dat zij wel deel uitmaken bij de verkoop van de rechten. Het zal tot gevolg hebben dat het team bij een tiende plaats in het kampioenschap niet meedeelt in de pot.
Wordt hier een politiek spel gespeeld door de grote baas? Van de achterhoede teams, wordt Marussia op dit moment als de sterkste gezien. Mogelijk is het een spel om de topteams financieel te compenseren.
Zandvoort-weekend
Elke ochtend het raceweekend in je mail
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Zandvoort. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
W
Wim Boekel
RaceXpress editorial
Comments (0)
Wees de eerste die reageert.
More from F1

Ollie Bearman noemt opleving van Lewis Hamilton niet ideaal voor eigen carrière

Lewis Hamilton verdedigt zijn ground effect-jaren met opmerkelijke bewering

Lando Norris oneens met kritiek Max Verstappen: “Genoeg plekken waar je tijd kunt pakken”

Honda onthult eerste reactie van Aston Martin op F1-problemen
More news
18-08
