Formule 1-test Barcelona: Red Bull Racing experimenteerd met passief DRS
BARCELONA – Het Red Bull F1 Team rijdt vandaag tijdens de tweede testdag in Barcelona met een passief DRS-systeem. Diverse teams hebben al geëxperimenteerd met het complexe systeem, dat op de rechte stukken voor een nog grotere snelheidsboost moet zorgen naast het gebruik van het normale Drag Reduction System. Het passieve systeem klapt bij een bepaalde snelheid de achtervleugel open zonder dat de rijder daar invloed op heeft. Het is echter een complex concept want in hogesnelheidsbochten zou het systeem ook in werking kunnen treden waardoor de coureurs plotseling een stuk minder downforce hebben.
Adrian Newey, technisch brein van Red Bull Racing, gaf tijdens de presentatie van de RB9 al aan dat het topteam gaat experimenteren: “Het is een zeer interessant gebied dat ontdekt moet worden. Om het daadwerkelijk tijdwinst op te laten leveren is een stuk lastiger.”
Tot op heden hebben Sauber, Mercedes en Lotus hun eigen versie van het systeem reeds getest maar niemand lijkt een goede afstelling te kunnen vinden om het concept tijdens de openingsrace te gebruiken. Lotus technisch directeur James Allison gaf afgelopen week aan dat het team stappen maakt maar nog niet in staat is het passieve DRS te gebruiken: “Het is erg lastig om het goed te laten werken. Soms wil je echter ook een sterke vleugel die niet openklapt. Het is een delicate kwestie om daar de balans in te vinden.”
Adrian Newey, technisch brein van Red Bull Racing, gaf tijdens de presentatie van de RB9 al aan dat het topteam gaat experimenteren: “Het is een zeer interessant gebied dat ontdekt moet worden. Om het daadwerkelijk tijdwinst op te laten leveren is een stuk lastiger.”
Nieuwsbrief
Het racenieuws in je mail
Twee keer per week het belangrijkste autosportnieuws – en elke ochtend tijdens een raceweekend.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
C
Casper Bekking
RaceXpress editorial
Comments (0)
Wees de eerste die reageert.
More from F1

Alex Albon verlengt zijn contract bij Williams tot en met 2027

Ollie Bearman noemt opleving van Lewis Hamilton niet ideaal voor eigen carrière

Lewis Hamilton verdedigt zijn ground effect-jaren met opmerkelijke bewering

Lando Norris oneens met kritiek Max Verstappen: “Genoeg plekken waar je tijd kunt pakken”
More news
18-08
