Formule 1-test Barcelona: Red Bull Racing experimenteerd met passief DRS
BARCELONA – Het Red Bull F1 Team rijdt vandaag tijdens de tweede testdag in Barcelona met een passief DRS-systeem. Diverse teams hebben al geëxperimenteerd met het complexe systeem, dat op de rechte stukken voor een nog grotere snelheidsboost moet zorgen naast het gebruik van het normale Drag Reduction System. Het passieve systeem klapt bij een bepaalde snelheid de achtervleugel open zonder dat de rijder daar invloed op heeft. Het is echter een complex concept want in hogesnelheidsbochten zou het systeem ook in werking kunnen treden waardoor de coureurs plotseling een stuk minder downforce hebben.
Adrian Newey, technisch brein van Red Bull Racing, gaf tijdens de presentatie van de RB9 al aan dat het topteam gaat experimenteren: “Het is een zeer interessant gebied dat ontdekt moet worden. Om het daadwerkelijk tijdwinst op te laten leveren is een stuk lastiger.”
Tot op heden hebben Sauber, Mercedes en Lotus hun eigen versie van het systeem reeds getest maar niemand lijkt een goede afstelling te kunnen vinden om het concept tijdens de openingsrace te gebruiken. Lotus technisch directeur James Allison gaf afgelopen week aan dat het team stappen maakt maar nog niet in staat is het passieve DRS te gebruiken: “Het is erg lastig om het goed te laten werken. Soms wil je echter ook een sterke vleugel die niet openklapt. Het is een delicate kwestie om daar de balans in te vinden.”
Adrian Newey, technisch brein van Red Bull Racing, gaf tijdens de presentatie van de RB9 al aan dat het topteam gaat experimenteren: “Het is een zeer interessant gebied dat ontdekt moet worden. Om het daadwerkelijk tijdwinst op te laten leveren is een stuk lastiger.”
Zandvoort-weekend
Elke ochtend het raceweekend in je mail
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Zandvoort. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
C
Casper Bekking
Redactie RaceXpress
Reacties (0)
Wees de eerste die reageert.
Meer uit F1

Charles Leclerc: data geeft met deze auto's geen eenduidige antwoorden meer

De volledig vernieuwde RaceXpress is live

Teambaas Max Verstappen duidelijk over progressie van Red Bull: “Niet tevreden totdat we op eigen kracht races kunnen winnen”

Netflix F1-ster zet de deur op een kier voor terugkeer in de Formule 1, maar één rol wil hij echt niet
Meer nieuws
17-08

