Aanpak Helmut Marko onder vuur na laatste ontslag Nyck de Vries
Uitgegeven door Bas Kaligis • 7 januari 2024 08:02
Voormalig F1-coureur Giedo van der Garde vindt dat Nyck de Vries onder 'megadruk' is gezet bij Red Bull en dat Helmut Marko daar een rol in heeft gespeeld. De Vries arriveerde vorig seizoen bij AlphaTauri nadat hij indruk had gemaakt tijdens een optreden voor Williams op Monza in 2022. Hij scoorde punten bij zijn debuut en dat was genoeg om hem op de grid te krijgen.

Hij werd echter al na tien races vervangen door Daniel Ricciardo. Van de voormalige F2- en Formule E-kampioen werd verwacht dat hij het AlphaTauri-team in zijn eerste seizoen zou leiden. De Vries' komst, die al meerdere kampioenschappen had gewonnen in andere klassen naast zijn langdurige F1-reservecoureurverplichtingen, betekende dat er misschien meer van hem werd verwacht dan van andere rookies. Hij kwam de sport binnen op 28-jarige leeftijd.
Na zijn ontslag halverwege het seizoen verklaarde motorsportadviseur Marko van Red Bull aan de Duitse media: "Wat is er grof aan als de prestaties niet goed zijn? We hebben de stap met De Vries gezet omdat er stagnatie optrad. Er was geen vooruitgang en hij voldeed niet aan de verwachtingen. Hij paste gewoon niet. We hebben hem een kans gegeven. Er zijn maar twintig Formule 1-coureurs. Dit is dus niet voor iedereen weggelegd.”
Giedo van der Garde, een voormalig teamgenoot van De Vries voor Racing Team Nederland in het World Endurance Championship, erkende dat het vervangen van Ricciardo door hem 'op papier' een juiste beslissing is gebleken, maar dat vertelt volgens hem niet het hele verhaal. Met de druk die Marko op hem legde, denkt hij dat als Nyck meer tijd en ruimte had gekregen om te groeien, zowel Helmut Marko als Nyck de Vries hadden kunnen ontspannen in een werkrelatie die vruchtbaarder was geweest.




