Toen waren er nog vier; Aston Martin trekt een auto terug uit het FIA WEC in Shanghai

Tijdens de 6 uur van Shanghai, de voorlaatste wedstrijd van het FIA World Endurance Championship, komen er slechts vier Aston Martin Vantage’s aan de start. De Young Driver AMR heeft zich vanwege de voortdurende discussie omtrent de Balance of Performance terug getrokken.
De LMGTE-Pro bolide, bestuurd door Nicki Thiim, Christoffer Nygaard en Marco Sorenson komt niet aan de start. “De nr. 95 Young Driver auto wordt ingezet door Aston Martin voor Young Driver AMR. Young Driver AMR en haar sponsors hebben er voor gekozen om dit weekend niet te racen in Shanghai”, laat teammanager John Gaw weten tegenover het Amerikaanse Sportscar365. Het Britse team staat al lange tijd in het middelpunt van de discussie over de aanpassingen van de BoP. De aanpassingen waren in eerste instantie een beperking van de luchtinlaat met 0,5mm voor de 24 uur van Le Mans, welke in Fuji deels werd terug gedraaid met 0,2mm.
Volgens de Britse teammanager zijn de aanpassingen nog niet voldoende, want het team heeft sinds Spa niet meer op het podium gestaan in de LMGTE-Pro klasse. John Gaw is hier dan ook duidelijk over: “Voor de laatste ronde in Fuji heeft de ACO heraanpassingen gemaakt aan de grootte van de luchtinlaat voor de motor van de Vantage GTE, maar dat is nog steeds niet genoeg om ons mee te laten vechten voor het podium in de LMGTE-Pro klasse.” Volgens de Brit is het dan ook te wijten aan de goede strategie en fantastisch rijden dat men dicht bij overwinningen zat.
De verwachting van het team is dan ook voor Shanghai hetzelfde, maar dat het tekort aan prestaties van de motor hen parten gaat spelen. Voor de overige vier bolides is er slechts een kleine aanpassing van de lineup. Zo keert Richie Stanaway terug in de auto met het nummer 99, na zijn verplichtingen in de GP2.
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Austin. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

De strijd om de FIA WEC-titels gaat komend weekend verder op het Circuit de Barcelona-Catalunya

Alex Quinn maakt promotie naar de Peugeot 9X8: "Een droom die uitkomt”

OFFICIEEL: Mike Conway, teamgenoot Nyck de Vries, stopt aan het einde van het seizoen bij Toyota





